fbpx

Помер прикарпатський історик Юрій Томин

Суспільство 17:12, 08.12, 2021

8 грудня 2021 року на 81-му році життя перестало битися серце кандидата історичних наук, доцента Юрія Томина, який викладав у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника протягом 1969-2015 років, інформує пресслужба університету.

“Ректорат Прикарпатського університету, профспілковий комітет, колективи факультету історії, політології і міжнародних відносин та кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки глибоко сумують з приводу смерті колеги та висловлюють співчуття рідним і близьким покійного”, – йдеться в повідомленні.

Похорон відбудеться 9 грудня о 10:00 год. в селі Назавизів Надвірнянського району.

Помер прикарпатський історик Юрій Томин 1

Томин Юрій Михайлович народився 26 квітня 1941 р. в селі Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області. Своє життя він присвятив історії і викладацькій діяльності. У 1969 – 1971 рр. працював на посаді асистента кафедри загальної історії Івано-Франківського державного педагогічного інституту. 1971 – 1974 рр. – навчався в аспірантурі Київського державного університету імені Тараса Шевченка. У 1975 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук в галузі історії України. Протягом 1974 – 1992 рр. пройшов шлях від старшого викладача до доцента, завідувача кафедри педагогіки і методики виховної роботи. У 1992 – 1993 рр. – доцент кафедри всесвітньої історії. З 1993 р. – доцент кафедри історії слов’ян Івано-Франківського державного педагогічного інституту ( зараз Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника ). У травні 1982 р. отримав вчене звання доцента кафедри історії. З квітня 2015 р. перебував на заслуженому відпочинку.

Юрій Михайлович викладав курси історії Центрально-Східної Європи у давні часи, історії культури слов’янських країн. Співавтор навчальних посібників з історії Польщі, Чехії і Словаччини та низки методичних розробок з навчальних курсів. Постійно займався організацією виховних заходів зі студентами. Сферою його наукових інтересів була громадсько-культурна і освітня діяльність відомих постатей України: М. Драгоманова, І. Франка, А. Шептицького, І. Срезневського, культурні взаємини слов’янських народів, роль і місце у них слов’янських просвітителів Кирила і Мефодія, краєзнавча тематика. Був нагороджений відзнакою “Відмінник народної освіти”.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: