fbpx

Померла Дарія Возняк – дружина відомого художника Опанаса Заливахи

Суспільство 09:44, 31.01, 2020
НА ФОТО: Дарія та Опанас Заливахи. Фото газети "Репортер"

В Івано-Франківську вчора по обіді померла дружина українського живописця Опанаса Заливахи Дарія Возняк. У грудні їй виповнилося 78 років, підтвердив кореспондентам товариш родини Володимир Ковальчук, інформує «UA: Карпати».

Її батько Василь – молодший брат Степана Бандери. Його в 1941-му розстріляли в Освенцімі.

Поховають Дарію Возняк біля чоловіка Опанаса Заливахи у Дем’яновому Лазі.

Парастас за упокій відбудеться сьогодні, 31 січня, о 21.00 в Будинку смутку на вул. Ребета. Похорон – 1 лютого о 13.00 там же.

Нагадаємо, Опанас Заливаха помер 24 квітня 2007 року

Опанас Заливаха – постать у мистецькому світі України легендарна. Один із шістдесятників, дисидент, який від 1961 р. аж до смерті весною 2007 року жив в Івано-Франківську.

Опанас Заливаха: Про час, людей і справжнє життя

Народився 1925 року в селі Гусинка на Харківщині. Пережив голод 1933-го. Батько врятував сім’ю втечею на Далекий Схід. Опанас здобув вищу художню освіту в Ленінградському інституті живопису, скульптури та архітектури імені І. Рєпіна Академії Мистецтв СРСР. З 1965 до 70-х років зазнав тюремного переслідування за антирадянську діяльність. Своїми творами прагнув до визначення національної художньо-естетичної території в європейському контексті, утвердження самобутності та оригінальності українського малярства. Нагороджений Державною премією України імені Т. Г. Шевченка.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: