fbpx

Померла народна артистка України, відома прикарпатка Христина Фіцалович

Суспільство 13:45, 18.08, 2020

Відійшла у вічність народна артистка України, член Національної спілки театральних діячів України, професорка кафедри сценічного мистецтва і хореографії ПНУ ім. В. Стефаника Христина Фіцалович.

Про це повідомляють на сайті університету.

Христині Фіцалович було 83 роки. Народилася 1 червня 1938 р. в Калуші. Навчалась у музичному училищі імені Дениса Січинського та на музичному факультеті Івано-Франківського педагогічного інституту. У 1960 році Христина Фіцалович отримала призначення на роботу до обласної філармонії на посаду солістки-вокалістки, а у 1963 році стала актрисою обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка.

Акторський репертуар Христини Фіцалович включає безліч цікавих ролей: Наталка (“Наталка Полтавка” І. Котляревського), Оксана (“Гайдамаки” Т. Шевченка), Аза (“Циганка Аза” М. Старицького), княгиня Анна (“Данило Галицький” О. Хижняка), Дзвінка (“Олекса Довбуш” В. Фащука за романом Г. Хоткевича), Мавра (“У неділю рано зілля копала” В. Василька за твором О. Кобилянської), Одарка (“Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського), Катерина (“Катерина” В. Лемеля за Т. Шевченком) та багато інших.

У 1984 році одержала звання народної артистки України. З 2002 працювала на кафедрі театрального мистецтва інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: