fbpx

Потрібно завершувати гібридний карантин, коли одним можна працювати, а іншим — ні, — Сергій Палійчук

Суспільство 19:07, 06.05, 2020

Підприємець, депутат Івано-Франківської міської ради від «Європейської Солідарності» Сергій Палійчук вважає, що найближчим часом потрібно дозволити працювати малому і середньому бізнесу, аби врятувати не лише підприємців, але й місцеві бюджети.

При відновленні роботи підприємці мають розуміти: головний пріоритет – здоров’я працівників, тому люди мають бути забезпечені масками, рукавицями, антисептиками тощо.

Про це Сергій Палійчук заявив в ефірі програми «Про головне в деталях» на ОТБ Галичина, повідомляє пресслужба Європейської Солідарності.

«Треба розділяти політичну й економічну складову карантину. Є  українське прислів’я: «Не треба нам помагати, просто не заважайте», то я скажу, що підприємці самі знають, як зробити. Але, на жаль, зараз у нас склалася ситуація «гібридного карантину», коли одним можна працювати – Епіцентру, ресторану «Велюр», а іншим – ні. Я так розумію, держава помагає великому бізнесу, олігархату.  При цьому знищують малих і середніх підприємців», – говорить Палійчук.

Через зупинку малого і середнього бізнесу, за словами Сергія Палійчука, бюджети різних рівнів втрачають мільйони гривень щомісяця. Бюджет Івано-Франківська лише за квітень недорахується 60-80 млн грн доходів.

За прогнозом підприємця, пік кризи ми відчуємо восени.

«Маємо розуміти, що це тільки початок кризи. Вона затягнеться. Якщо навіть завтра завершити карантин, люди одразу не побіжать витрачати кошти, і економіка моментально не відновиться. Ми будемо відчувати пік кризи восени», – зауважив Сергій Палійчук.

Палійчук наголошує, що держава зараз має чітко сказати українцям, як діяти далі, як виходити з карантину, чого очікувати в майбутньому. Якщо цього не відбудеться, то люди самі «завершать карантин», і Україна може отримати новий сплеск захворюваності.

«Якщо кроки, які роблять з великими мережами, з обнаглівшими рестораторами і далі будуть продовжуватися, то отримаємо ситуацію, що люди в один момент просто плюнуть і самі вийдуть з карантину. І коли наступить наступна хвиля епідемії, українці уже не підуть на карантин, не захочуть», – сказав Палійчук.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: