fbpx

Працівники районної бібліотеки у Коломиї попередили про безстроковий страйк

Суспільство 12:42, 12.03, 2021

Колектив Центральної районної бібліотеки Коломиї оголосив, що готовий на безстроковий страйк.

15 березня всі, кому небайдужа доля закладу, вийдуть під стіни РДА з вимогою передати приміщення на Театральній, 21А на баланс міста. “Перемовин більше не буде”, – така позиція бібліотекарів.

Районна бібліотека знаходиться у триповерховому будинку в центрі Коломиї. Разом із бібліотекою приміщення займає районний будинок культури – він розташувався на третині площі.

Процес передачі споруди бібліотеки місту розпочався в грудні минулого року. Спочатку районна влада пропонувала на баланс міста дві третини приміщення – без управління культури. Місто не погодилося.

Після тривалих перемовин вийшли на те, що місту передають всю будівлю. Але далі розмов не пішло. Заручниками гальмування стали бібліотекарі, інформує НТК. Із початку року Коломийська центральна районна бібліотека не працює.

“Три гілки влади в Коломиї, а це райдержадміністрація, районна і міська ради, не можуть знайти спільної мови щодо нашого приміщення, – каже провідна методистка бібліотеки Наталя Гриньків. – А ми як колектив і осередок культури стали заручником цієї ситуації. Жоден із органів влади не хоче поступитися. Наше приміщення – триповерхова будівля. Перший і частина другого поверху – це бібліотека. А частина другого і третій поверхи – колишній відділ культури, приміщення якого знаходиться у підпорядкуванні районної державної адміністрації. А ми – у підпорядкуванні районної ради”.

Ганна Біланчук, завідувачка відділом обслуговування, каже, що бібліотекарі неодноразово ініціювали обговорення проблеми із владою й інтелігенцією Коломиї. На сьогодні люди вважають, що вичерпали всі засоби вливу. Оскільки вони і далі залишаються без роботи, а приміщення, де знаходяться всі книги і комп’ютери, не опалюється, бібліотекарі зважилися на страйк.

Нещодавно Коломийська районна бібліотека виграла літературу від Інституту книги в рамках поповнення бібліотечних фондів.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: