Рульова рейка по праву вважається одним із найважливіших елементів кермового управління. Це досить складний механізм, що складається з кількох елементів, відповідальних за перетворення обертання рульового колеса в рух провідних коліс. Типів кермових рейок декілька, однак вони мають кілька спільних функціональних елементів.
Реставрація рульової рейки – це професійна послуга, яку можна замовити в автосервісі Генстар і позбавити себе і своє авто багатьох проблем.

Коротко про класифікацію та влаштування рульових рейок
За перетворення обертання рульового колеса в рух рульової тяги відповідає рульовий механізм, і найбільш важливим його елементом заведено вважати рульову рейку. Відразу зазначимо, що велика кількість конструкцій рейок обумовлена не тільки тим, що до автомобільних механізмів пред’являють специфічні вимоги, а саме вимоги до ергономіки.
Річ у тому, що зусилля від кермового колеса (читайте: від водія) не завжди виявляється достатнім для того, щоб привести в рух провідні колеса. Сьогодні виділяють 3 основних типи кермових рейок:
- Класична (механічна). Для обертання використовується виключно м’язова сила. Варто зазначити, що в тандемі з такою рейкою може працювати планетарний механізм, що дозволяє змінювати передатне відношення, що знижує вимоги до фізичної сили водія;
- Рейка з гідропідсилювачем (ГУР). Та ж механічна рейка, доповнена гідросистемою, що включає помпу, розподільник та поршневу групу. При обертанні колеса гідравлічна система створює тиск рідини, що полегшує роботу водія;
- Рейка з електропідсилювачем (ЕУР). Все та ж механічна рейка, доповнена електромотором та датчиками. В ЕУР обертання кермового колеса полегшується електромотором.
Окремо варто виділити механізм із електрогідравлічним підсилювачем. Найпростішими за будово є механічні рульові рейки. Вони також недорогі у виробництві та обслуговуванні. Однак через високі вимоги до фізичної сили водія такі рейки втратили популярність ще наприкінці 80-х років.
Про старі моделі Lada говорили щось подібне: для водіння потрібні міцні нерви та міцне здоров’я. Останнє відсилає відразу до кількох речей, зокрема і до кермового механізму, оснащеного «тугою» механічною рейкою.
Рульовий механізм більшої частини автомобілів сьогодні оснащують рейкою із гідропідсилювачем. Вона забезпечує кращу маневреність, але вирізняється складністю в ремонті, необхідністю використання спеціальних рідин, а також невеликим відбором потужності двигуна. ЕУР вважають ще більш сучасним рішенням, проте такі рейки ще складніші в улаштуванні. ЕУР можна інтегрувати в електросистему практично всіх автомобілів.
Ознаки несправності кермової рейки
Залежно від типу рейки несправності ділять на кілька типів: поломка механічної частини рейки, гідравліки та електроніки. Відразу зазначимо, що несправність електроніки може виникнути й у рейках із гідропідсилювачем. Якщо ви помітили наступні проблеми, вам потрібно в найближчому часі заїхати в автосервіс на ремонт рульової рейки:
- Стукіт в передній частині підвіски;
- Ускладнене провертання руля;
- Істотне зниження керованості автомобіля;
- Биття рульового колеса;
- Протікання мастила (характерно для ГУР).
Попри високу надійність основних механізмів рейки, вона може вийти з ладу за тривалої експлуатації в жорстких умовах. При попаданні провідних коліс у вибоїни та глибокі ями не тільки рейка, а й хода (https://genstar.ua/uk/uslugi-genstar/dodatkovi-ta-slyusarni-roboty/remont-hodovoyi) піддаються ударним навантаженням. Іншою причиною виходу з ладу є попадання вологи, пилу та бруду в корпус рейки. Недарма вона оснащується хоча б одним пильовиком. Грамотному автолюбителю варто періодично оглядати пильовик і перевіряти цілісність його хомутів.
Промо