fbpx

Православні та греко-католики відзначають Яблучний Спас

Суспільство 09:41, 19.08, 2022

Яблучний Спас означає настання осені та перетворення природи, прийнято вважати, що після 19 серпня стає холодніше.

У п’ятницю, 19 серпня, християни східного обряду відзначають свято Преображення Господнього, одне з найбільш значущих для віруючих.

У народі це свято називають ще Другий Спас, Яблучний Спас або Великий Спас.

Свято присвячене євангельській події, коли апостоли побачили Христа в перевтіленні.

Спаситель разом з учнями Петром, Яковом та Іваном піднявся на гору Фавор і почав молитися. В цей час вигляд Христа змінився: обличчя засяяло, а тіло і одяг залило божественне світло. Захоплені апостоли сповнилися небувалого блаженства.

“Равві! Добре нам тут бути; зробимо три кущі: Тобі – один, Мойсею – один і один – Іллі”, – сказав Петро. Після цих слів з’явилася хмара, яка осяяла їх усіх, і учні почули голос з неї: “Це Син Мій Улюблений, що Його Я возлюбив, Його слухайте”.

Спускаючись з гори, Христос заборонив апостолам розповідати про побачене доти, поки «син людський не воскресне з мертвих».

В Яблучний Спас існує традиція нести до церкви на освячення яблука та інші фрукти нового врожаю.

За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після 19 серпня стають набагато холоднішими.

Яблучний Спас ще називають “першими осенинами”, тобто зустріччю осені. Вважається, що це свято покликано нагадати людям про необхідність духовного преображення. За традицією в цей день спочатку пригощали яблуками рідних, близьких, а також сиріт, незаможних, як спомин про предків, і лише потім самі їли.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: