fbpx

Правила вступу до вузів Польщі для українських абітурієнтів

Суспільство 14:46, 24.11, 2021

Погодьтеся, кожен із батьків хоче забезпечити своїй дитині якісну освіту. Вища освіта за кордоном у ЄС – найкращий із варіантів. У країнах ЄС пропонують якісне навчання, активно займаються розвитком особистості самого студента, залучають його до різних міжнародних обмінів, конкурсів, наукових та спортивних секцій тощо. Тут ведеться комплексна робота зі студентом, у результаті якої випускник отримує не лише європейський диплом, а й хороші знання та практичну підготовку. Сьогодні серед українських абітурієнтів найбільшою популярністю користується вища освіта в Польщі. Щоб зрозуміти причину такого ажіотажу, подивимося, які переваги можуть забезпечити вузи Польщі для українців?

Переваги освіти у Польщі

Правила вступу до вузів Польщі для українських абітурієнтів 1

Таких переваг велика кількість. Назвемо основні:

 • проста процедура вступу;
 • висока якість освіти;
 • якісна практична підготовка;
 • невисокі ціни на навчання + проживання + харчування;
 • здобуття європейського диплома;
 • ширший вибір спеціальностей;
 • можливість обирати мову навчання;
 • територіальна близькість наших країн.

Крім того, що при вступі не вимагають результатів ЗНО, є ще один плюс – відсутність вступних іспитів на більшість спеціальностей. Іспити складають медики та абітурієнти, які обрали творчі спеціальності. Також вступні іспити складає молодь, яка претендує на безкоштовне навчання в Польщі, маючи карту поляка. В інших випадках вступних іспитів не передбачено.

У багатьох приватних та державних вузах Польщі є можливість обирати мову навчання. Це може бути або польська, або англійська. Але майте на увазі: для вступу на англомовне навчання потрібно буде надати сертифікат про володіння англійською мовою на рівні B2.

Європейський диплом, який видають польські вузи, відіграє далеко не останню роль. Адже роботодавці завжди насамперед цікавляться, яку освіту має випускник. Якщо у вас європейський диплом, то й шанси отримати хорошу роботу за фахом вищі.

Вибір університету та спеціальності

Насамперед займіться вибором вишу, а також спеціальності. Якщо вам складно розібратися, який з університетів більш престижний, де пропонують найкращі умови навчання та всебічний розвиток молоді, – ознайомтеся з рейтингом вузів Польщі Perspektywy. Цей рейтинг формується спеціально для абітурієнтів. Звісно, можна почитати інформацію про ВНЗ в Інтернеті. Наприклад, почитайте відгуки про університет Адама Міцкевича або про інший вуз, куди збираєтеся вступати.

Вибираючи спеціальність, не забувайте, у Польщі – більший вибір, тому звертайте увагу і на нові напрями. Вони з’являються відповідно до запитів ринку праці.

Ціни у вузах Польщі

Стартують ціни від 800 євро на рік. Наприклад, ціни у Вроцлавському університеті логістики починаються від 855 євро, у Варшавській політехніці – від 2 тис. євро, в Університеті Марії Кюрі – від 1250 євро. Ваше завдання – вибрати оптимальний варіант за співвідношенням ціни та якості освіти.

Якщо порівняти з іншими європейськими країнами, у Польщі набагато нижчі ціни на житло, харчування та одяг. Тому більшість абітурієнтів з України їдуть навчатися саме сюди. За гуртожиток на місяць потрібно буде заплатити від 400 до 1000 злотих, залежно від гуртожитку та умов, які там пропонують, а також від кількості студентів у кімнаті.

Подача документів

Спочатку абітурієнти вступають на бакалаврат, де навчаються 3-4 роки, залежно від спеціальності, а потім продовжують освіту, переходячи на магістратуру. У магістратурі навчаються 1,5-2 роки. Семестр розпочинається з 1 жовтня, а не з 1 вересня, як у нашій країні.

Дуже важливо вчасно подати документи. Кожен університет має власні часові межі: інформація про них буде вказана на сайті ВНЗ.

До переліку входять такі види документів:

 • освітні;
 • документи, які підтверджують особу абітурієнта;
 • про володіння польською (англійською) мовою;
 • реєстраційні;
 • медичні.

Навчання та робота: чи можна поєднувати?

Так, можна. Але тільки якщо робота не заважатиме навчанню студента. Тому молодь підробляє у вільний від навчання час. Це найкращий спосіб накопичити гроші на кишенькові витрати і навіть на навчання.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: