fbpx

Представники трьох громад Прикарпаття у Данії переймали досвід муніципалітетів

Суспільство 15:10, 18.05, 2023

Представники Галицької, Долинської та Городенківської територіальних громад вивчали досвід данських колег в управлінні муніципалітетом та залучення мешканців до прийняття рішень.

Про це повідомили в офісі ULEAD з Європою в Івано-Франківській області.

Протягом тижня посланці громад в рамках ініціативи «Мости довіри», яку започаткували в Програмі «U-LEAD з Європою», перебували в данському муніципалітеті Гульборгсунн, де проходили стажування.

Програма включала вивчення різних напрямків роботи муніципалітету Гульборгсунн, зокрема муніципальної співпраці та підтримки громадських організацій, просторового планування, залучення громадян до стратегічного планування, адміністративних послуг, «зеленої» трансформації тощо.

«Повноваження органів місцевого самоврядування України та Данії дуже схожі, виклики, з якими стикаються українські громади, успішно були подолані данцями, тому нашим муніципалітетам точно є що перейняти в колег. Передусім це стосується управлінням освітою, дошкіллям, закладами культури, надання якісних адміністративних послуг, залучення мешканців до прийняття рішень, тому цей досвід, який почерпнули учасники під час поїдки, дуже релевантний до повноважень наших територіальних громад. Це перша поїздка в данський муніципалітет, попереду ще заплановані тематичні стажування в напрямку співпраці з бізнесом та досвід з налагодження міжмуніципального співробітництва», – розповів радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD Максим Чопей. 

Під час поїдки чи не найбільше уваги приділялося вивченню досвіду співпраці муніципалітету з громадським сектором. У муніципалітеті Гульборгсунн діє 400 громадських та волонтерських об’єднань. Підтримка громадського сектору та молоді в пріоритеті муніципалітету, тому вони регулярно повідомляють громадські організації та об’єднання про можливості фінансування та створюють умови для їхньої роботи.

«Найбільше для Галицької громади хотілося б запозичити підхід до налагодження співпраці з громадським сектором, з яким муніципалітет реалізовує чимало різнопланових проєктів. Також у муніципалітеті на дуже високому рівні просторове планування. Нам вдалося ознайомитися з кількома проєктами щодо однієї з площ міста та гавані. У нашій громаді також зараз багато уваги приділяється оновленню планування, тому такий досвід дуже корисний для нас», – поділилася заступниця голови Галицької громади Вікторія Дебенко.

Представники прикарпатських громад вивчали роботу муніципалітету в обслуговуванні громадян та наданні адміністративних послуг.

Тамтешній ЦНАП та міська бібліотека функціонують в рамках одного великого громадського простору. У бібліотеці діють дорослий та дитячий відділи, зони для читання та роботи за комп’ютерами. У приміщенні є простір для проведення заходів та відпочинку за настільними іграми. Також у бібліотеці діють STEM-лабораторії та облаштовано приміщення для творчої діяльності і здобуття практичних навичок у різних сферах. 

Ще один важливий напрямок навчальної поїздки в Данію – ознайомлення з місцевими ініціативами у сфері енергоефективності. У муніципалітеті ще з 2017 року активно розвивають «зелену» економіку та популяризують її серед населення. Такий досвід був особливо цікавим для Долинської територіальної громади.

 У подальшому громади перейматимуть досвід муніципалітету Гульборгсунн у напряму міжмуніципального співробітництва та співпраці з бізнесом.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: