fbpx

Представники Уповноваженого ВРУ перевірили, як у Ямницькій ТГ захищають права дітей

Суспільство 15:57, 07.06, 2021

Співробітники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода та Світлана Дем’янчук здійснили моніторинговий візит до Ямницької територіальної громади Івано-Франківської області з метою вивчення стану додержання прав дитини в умовах адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади.

Ямницька сільська об’єднана територіальна громада була утворена у жовтні 2017 року. У грудні 2020 року створено службу у справах дітей та затверджено положення про неї, йдеться на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Від ліквідованої Тисменицької районної державної адміністрації у лютому цього року здійснено прийом справ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, усиновлених дітей, кандидатів в усиновлювачі та дітей, яким надано статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Діти цих категорії поставлені на відповідні обліки, заведено передбачені законодавством журнали та книги обліків, створена комісія з питань захисту прав дитини.

Водночас моніторами вказано на ряд недоліків, які потребують доопрацювання та вирішення. Зокрема, встановлено, що дитяче населення громади складає 1710 дітей. Відповідно, у службі передбачено 2 штатні одиниці, одна з посад – соціальний працівник з питань сім’ї, дітей та молоді. На день візиту посади були укомплектовані.

Соціальна робота стосовно сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та соціальний супровід сімей і дітей, які цього потребують, належним чином не здійснюється, оскільки відповідні функції покладені на головного спеціаліста іншого підрозділу – Відділу надання соціальних послуг і ця посада залишалася вакантною.

У журналі обліку дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, не зазначаються передбачені законодавством підстави взяття на облік.

Ознайомившись із переданими з райдержадміністрації справами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлено формальний підхід щодо захисту житлових та майнових прав цих дітей. Зокрема, не вживалися заходи щодо збереження майна дітей. Не ведеться облік нерухомого майна, що належить дітям.

Не функціонує база даних ЄІАС «Діти», проте керівництвом проводиться відповідна робота щодо її підключення.

Зауваження та рекомендації за результатом моніторингового візиту будуть скеровані голові Ямницької територіальної громади з метою покращення ситуації в частині захисту прав дітей.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: