fbpx

Президент підписав закон про допомогу людям з інвалідністю

Суспільство 09:55, 04.08, 2021

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що посилює соціальний захист людей з інвалідністю.

Документ про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю (1664-ІХ) Верховна Рада прийняла 15 липня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зокрема, відповідно до закону, такі люди і особи, що їх супроводжують, мають право на першочергове обслуговування в будь-яких касах, а також на всіх підприємствах, в установах і організаціях, що надають послуги населенню.

У ньому наголошується, що люди з інвалідністю, які їдуть на лікування і мають відповідні документи, особи з інвалідністю I групи та особи, які їх супроводжують, мають право на пріоритетне проходження пунктів пропуску через державний кордон України та контрольні пункти в’їзду / виїзду на тимчасово окупованих територіях (не частіше одного разу на тиждень в один бік).

Крім того, дорослі та діти з інвалідністю зможуть отримати реабілітаційну допомогу за рахунок адміністративно-господарських санкцій та пені, що надійшли до державного бюджету і використовуються Фондом соціального захисту інвалідів.

Там уточнюють, що закон набирає чинності з наступного дня, після його опублікування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: