fbpx

Про розвиток IoT в Україні

Суспільство 10:54, 12.08, 2020

Сучасні проблеми потребують сучасних рішень. На щастя, у світі цифрових технологій таких рішень вдосталь. Одне з них – так званий «Інтернет речей» або IoT (Internet of Things) – поступово впроваджується у нашій країні.

В той час, коли в Західній Європі ці технології застосовуються повсюдно, що приносить значну користь у багатьох сферах – від бізнесу до побуту, українці знайомляться з ними поступово, подекуди навіть з недовірою. За своєю суттю IoT – це мережа фізичних предметів, що оснащені вбудованими технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем. Найпоширеніший приклад використання системи таких приладів – розумний будинок. Але сьогодні ці технології використовують у багатьох сферах бізнесу.

Про розвиток IoT в Україні 1

Чим «Інтернет речей» зможе допомогти українцям

Використання пристроїв, які взаємодіють один з одним за допомогою Інтернету, буде доцільним у будь-якій галузі, яка потребує автоматизації процесів. З огляду на специфіку вітчизняного бізнесу ця тема є досить актуальною для компаній з аграрного сектору та логістики. Тобто там, де є необхідність у віддаленому моніторингу об’єктів та зборі великої кількості інформації задля подальшого аналізу. Донедавна нагальною проблемою використання IoT у нашій країні була відсутність якісних платформ керування «розумними» пристроями. Але сьогодні це питання знято з порядку денного, адже один з найбільших в Україні операторів мобільного зв’язку «Київстар» вирішив цю проблему, запропонувавши всім охочим придбати власний центр керування IoT. Детальніше можна дізнатись за посиланням: https://kyivstar.ua/uk/business/iot/jasper. Ось лише короткий перелік можливостей платформи:

  • онлайн-моніторинг пристроїв;
  • статистика та аналітика;
  • керування та контроль за пристроями через особистий кабінет;
  • надійний захист даних від шахраїв та спаму.

Тож сьогодні кожна компанія може безпечно використовувати новітні технології, які здатні вивести бізнес на новий рівень та дозволять конкурувати із провідними світовими компаніями.

Не бізнесом єдиним

Мало хто замислювався над тим, що без IoT такі проєкти як «Розумне місто» були б неможливими. Простий приклад, який знайомий, мабуть, всім мешканцям великих міст, – міський транспорт із датчиками переміщення. В деяких містах встановлюють баки для сміття із датчиками наповнення. Також можна привести приклади відеоспостереження, датчиків шуму та забруднення – все це робить наше життя більш комфортним. Прикладів користі від IoT насправді дуже багато. Все це говорить про те, що ці технології повинні якомога більше запроваджуватись в нашій країні.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: