fbpx

Пробій прокладки ГБЦ

Суспільство 12:38, 16.03, 2021

Призначення ГБЦ

Головка блоку циліндрів (ГБЦ) — одна з головних складових частин в двигуні внутрішнього згоряння.

Ціну заміни прокладки гбц ви можете дізнатися на сайті компанії ATL.

Цей вузол можна умовно назвати кришкою, яка накриває блок циліндрів зверху. Однак в більшості сучасних силових агрегатів функціональне призначення ГБЦ набагато ширше і не обмежується простим захистом. У ній, як правило, розміщено:

  • свічки;
  • форсунки;
  • клапани;
  • розподільний вал та інші деталі.

Також в ГБЦ проходять канали циркуляції мастила і охолоджуючої рідини.

Пробій прокладки ГБЦ 1

Головка прикручується до блоку циліндрів, а між ними розміщується прокладка ущільнювача, основне призначення якої — надійна ізоляція циліндрів від зовнішнього середовища і один від одного, щоб виключити витік газів з камер згоряння. Прокладка ГБЦ також запобігає витоку моторного масла та антифризу і не дає рідинам змішуватися між собою.

Прокладка може бути суцільною мідною або виготовленою з декількох шарів сталі, між якими є прошарки з високоеластичного полімеру (еластоміру). Можна зустріти еластомірні прокладки на сталевому каркасі. Часто застосовується також композитний матеріал на основі азбесту і каучуку (пароніт), проте ця технологія вже вважається застарілою.

При певних умовах ця деталь може виявитися пошкодженою. Пробій трапляється не так уже й рідко і загрожує вельми неприємними наслідками. 

Чому відбувається пробій

Нерідко пробій стає результатом неправильної установки головки або прокладки. Установка і закріплення ГБЦ повинні відбуватися відповідно до інструкцій заводу-виготовлювача. При закручуванні болтів необхідно дотримуватися певної послідовності, а затягування проводити динамометричним ключем з точно заданим моментом. Самі болти в багатьох випадках не годяться для повторного використання, їх потрібно міняти на нові при заміні прокладки і не забувати змащувати різьблення. Порушення цих правил призводить до нерівномірного прилягання поверхонь, що з’єднуються, і порушення герметичності.

Іноді виробник рекомендує проводити повторну затяжку болтів для компенсації впливу нагріву та вібрації. Не варто нехтувати цією рекомендацією.

Прилягання може виявитися нерівномірним і в тому випадку, якщо поверхні, що сполучаються, викривлені, забруднені або мають такі дефекти, як:

  • опуклості;
  • вибоїни;
  • подряпини.

Однією з основних причин, що призводять до пробою прокладки ГБЦ, є перегрів мотора. Перегрів двигуна здатний призвести до безлічі негативних наслідків, включаючи деформацію прокладки і прилеглих до неї поверхонь. А перегрівається агрегат у більшості випадків через проблеми в системі охолодження, серед яких:

  • несправний термостат;
  • непрацююча помпа;
  • недостатній рівень охолоджувальної рідини (ОЖ).

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: