fbpx

Продажі сигарет у 2019 впали на 20%, – податкова

Суспільство 20:29, 11.02, 2020

За даними Державної податкової служби, реалізація сигарет у 2019 році зменшилась на 11 мільярдів штук або на 20% проти 2018 року.

Про це повідомляє Український центр контролю над тютюном ГО “Життя”, пише ЕП.

Водночас, за даними Держказначейства, протягом січня-грудня 2019 року від тютюнових акцизів до держбюджету отримано 44,14 млрд грн – це на 0,6 млрд (1,3%) більше, ніж у 2018 році.

 
 

“Очікувалось, що зростання надходжень буде набагато більшим, бо ставку акцизу було підвищено на 20% в січні і додатково на 9% в липні 2019 року. Таке помірне зростання акцизних надходжень зумовлено низкою факторів, таких як подальше скорочення споживання тютюну в Україні та зменшення контрабанди сигарет з України до країн Європи.

Проте основним фактором стали дії тютюнової індустрії, які мають назву форестелінг. Ці дії полягають у штучному збільшенні оптової реалізації сигарет та акцизних платежів напередодні зростання ставки акцизу”, заявив експерт Українського центру контролю над тютюном ГО “Життя” Костянтин Красовський.

За його словами, це робиться для того, щоб заплатити акцизи за меншою ставкою, а потім продати сигарети у роздрібній торгівлі в ті місяці, коли ставка буде вище.

“Зростання надходжень може бути більшим, якщо задіяти заходи з запобігання штучному зменшенню податкових платежів тютюновими виробниками”, підкреслив він.

Обсяги продажу сигарет в Україні в 2019 році суттєво зменшилися. За січень-грудень 2019 року на внутрішній ринок реалізовано 43,3 мільярда вироблених сигарет. Разом з імпортом реалізація становила приблизно 45 мільярдів сигарет на 11 мільярдів сигарет або на 20% менше, ніж 2018 року.

Чинним законодавством передбачено щорічне підвищення ставки акцизу на 20% на період до 2025 року.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: