fbpx

Професор ІФНМУ Вадим Сулима закликав волонтерів тестувати кровоспинні джгути, перш ніж відправляти на фронт

Суспільство 19:52, 01.04, 2022
НА ФОТО: прикарпатські джгути-турнікети

Завідувач кафедри травматології і ортопедії Івано-Франківського національного медуніверситету, професор Вадим Сулима виступив зі зверненням до волонтерів, які виготовляють кровоспинні джгути для бійців у зону бойових дій.

“Передаєте джгути на фронт? Зупиніться! Спершу їх треба протестувати. Якісний джгут врятує життя, а неякісний, на жаль, не допоможе вберегти людину. Пропонуємо тестування. Звертайтеся”, – закликає професор Вадим Сулима.

Основна причина смерті бійців на передовій і цивільних в зоні боїв, за його словами, – критичні кровотечі. Зупинити таку кровотечу можна собі чи комусь іншому, якщо мати джгут-закрутку – тактичний засіб для зупинки критичної кровотечі.

“Волонтери випустили дуже багато джгутів, причому почали комплектувати ними аптечки. І навіть, на жаль, надсилати на фронт. Джгути, виконані з неякісних матеріалів, не виконують свою функцію”, – підкреслив медик.

Його підтримав відповідальний за виробничо-технічний відділ ГО SEB&CO Антон Шелест. Він розповів, що до них надійшло дуже багато турнікетів, які люди пробують виготовляти кустарно – на любительських машинках із невідповідних матеріалів. “Більшість з них ми порвали на собі, коли імітували зупинку кровотечі на стегні”, – каже він.

Відтак медики пропонують разом із колегами з універистету нафти й газу випробовувати турнікети – вони виготовили для цього спеціальне устаткування. Це дасть можливість проводити наукові випробування – тестування та вимірювання цифрових даних по міцності.

“Кожен із виготовлених джгутів потрібно протестувати перед тим, як надсилати чи комплектувати аптечку, – наголошує професор Сулима. – Виготовлені джгути, які не пройшли тестування, надіслати російським zолдатам для використання”.

“Пам’ятай! За кожним розірваним джгутом чиєсь життя!” – каже медик.

Оперативне тестування джгутів перед відправкою на фронт через контакт з Антоном Шелестом. Заявку слід надсилати сюди: Sheliantoni@gmail.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: