fbpx

"Прийшов і буду воювати далі тут": Андрій Спіров у Коломиї створив Ветеранський простір

Суспільство 17:17, 12.04, 2021

У Коломиї атовець та бізнесмен Андрій Спіров разом із побратимами створили ветеранський простір Ветеранський простір 14,5 Коломия – безкоштовний спортзал для ветеранів, членів їхніх родин та родин загиблих.

Ветеран батальйону імені генерал-майора Сергія Кульчицького, громадський діяч та великий прихильник спорту Андрій Спіров до війни був бізнесменом, мав кілька власних бізнесів.

"Прийшов і буду воювати далі тут": Андрій Спіров у Коломиї створив Ветеранський простір 1
Андрій Спіров

На війну вирушив добровольцем 2015 року: «Я з дитячих років дуже цікавився політикою – розумів, що в державі відбувається і був впевнений, що війна буде, задовго до цього. У принципі, був готовий до цього. І коли прийшов цей момент… Я не пішов одразу з чотирнадцятого року. Я був трішечки алкозалежний спочатку і розумів, що в такому стані не можна йти воювати, бо це є відповідальність. І мене мої побратими не хотіли брати, казали – ти от стань нормальним, відмовся від цього, і всьо буде. І я мусив відмиватися від спиртного – вже шість років я не вживаю спиртне і почав займатися спортом, став удруге залежний».

Спорт не тільки допоміг Андрію прийти в форму, а й став величезною частиною життя, розповідають про ветерана і бізнесмена у проєкті “Крутий заміс”. Він три роки провів на фронті й завдяки спорту підтримував себе і побратимів: «Там важко без спорту. Гілки дерев шнурками скручували – робили турніки, брусся, якісь ями копали, щоб займатися. І це допомагало».

Коли Андрій повернувся додому, продовжив рухатися в цьому напрямку. Разом із побратимами створили ветеранський простір Ветеранський простір 14,5 Коломия – безкоштовний спортзал. Пізніше Андрій почав сам виготовляти тренажери і розпочав власний бізнес-проєкт з виробництва тренажерів Spatium Masters.

"Прийшов і буду воювати далі тут": Андрій Спіров у Коломиї створив Ветеранський простір 2
Правильна компанія на тренуванні – це і підтримка, і гарний настрій, і мотивація бути краще, вважають ветерани

Ветеранський простір – не тільки місце, де можна позайматися на тренажерах. Це місце для спілкування серед своїх – і загалом не тільки фізичної, а передусім психологічної реабілітації.

«Я взяв такий напрямок, як спортивна реабілітація учасників війни і різні соціальні проєкти, що стосуються учасників війни. Я вважаю, що спорт для ветеранів – це є основне, як можна вийти з важкого стану», – говорить Андрій.

Крім ветеранського простору, він займається й багатьма іншими соціальними справами, а нещодавно й очолив Центр допомоги учасникам АТО-ООС при Коломийській міській раді.

"Прийшов і буду воювати далі тут": Андрій Спіров у Коломиї створив Ветеранський простір 3
Фото зі сторінки Ветеранського простору у Фейсбук

«Я повернуся з тої війни в цю війну тут. Тут треба робити зміни. Тому я сказав – я прийду і буду воювати дальше тут – за очищення влади, за громадську діяльність. Я прийшов і з перших днів почав: зробили цей ветеранський простір – і дальше, дальше, дальше… Політика є з нами, вона живе серед нас – ми всі в політиці. І треба йти і змінювати», – вважає Андрій.

КУРС писав, що прикарпатський ветеран Мастак виготовляє авторські вироби з дерева

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: