fbpx

Прикарпатці боргують 55 млн грн за доставку газу

Суспільство 15:53, 14.09, 2021

266 тисяч споживачів своєчасно оплачують за послугу розподілу газу. Проти минулого рокоу кількість боржників зменшилася на  35%. Натомість 159 тисяч споживачів ще мають борги перед АТ «Івано-Франківськгаз». Загальна сума їхнього боргу склала 55 мільйонів гривень.

Як інформує пресслужба АТ «Івано-Франківськгаз», за кошти, сплачені споживачами за доставку, фінансується діяльність аварійно-диспетчерської служби, яка щоденно 24 години на добу 7 днів на тиждень ліквідовує витоки газу, а також здійснюється ремонт газопроводів, обслуговування газорегуляторних та шафових регуляторних пунктів, які понижають і підтримують необхідний тиск у мережах. Від постійного виконання цих робіт залежить наявність газу у помешканнях споживачів. Для цього необхідно щоденно заправляти спецтранспорт, закуповувати необхідні матеріали, платити зарплату працівникам, сплачувати податки.

Саме через це “Івано-Франківськгаз” змушений стягувати борги примусово. Зокрема, за вісім місяців компанія передала до суду понад 1,5 тис. справ боржників. Крім боргу, вони муситимуть сплатити ще й судові витрати. У разі несвоєчасної оплати заборгованості споживачам довелося б оплатити ще й виконавчий збір – 10% від суми боргу. Ба більше, боржники ризикують залишитися без газопостачання. Адже з 20 серпня 2021 року, відповідно до Закону України №1657-IX, знято мораторій на відключення споживачів, що мають заборгованість, від комунальних послуг. Заборона на відключення діятиме тільки в регіонах, де встановлено “червоний” рівень епідеміологічної небезпеки.

Для відновлення подачі газу споживачу буде необхідно, окрім суми боргу, ще й оплатити за послугу «припинення-відновлення газопостачанння». А це понад пів тисячі грн.

«Цього року значно скоротилася кількість споживачів, які не платили за розподіл газу жодного разу. Якщо на початку року їх було 32,8 тисячі, то станом на 1 вересня 2021 року – 20,2 тисячі», – говорить комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик. 

Якщо споживачу складно погасити борг за розподіл газу одразу, він може укласти договір реструктуризації. Заборгованість реструктуризується на строк до 12 місяців, залежно від суми заборгованості та рівня сукупного доходу.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: