fbpx

Прикарпатців просять допомогти музею інформацією про депортованих українців

Суспільство 11:20, 01.01, 2020

У Брошнів-Осаді 31 грудня відбулася робоча нарада зі створення “Музею депортації українців”: визначились із дизайном закладу, його змістовним та тематичним відтворенням у інтер’єрі та екстер’єрі. Голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів організував зустріч із членами оргкомітету зі створення музею, щоб розробити функціональне розпланування приміщення музейної установи, окреслити план дій на 2020 рік, інформує пресслужба Брошнів-Осадської ОТГ.

“Це одна з перших будівель на території Брошнів-Осади, ці стіни – мовчазні свідки історії самого селища. Саме тому у 2019 році Брошнів-Осадська ОТГ придбала будівлю у комунальну власність громади, щоб розмістити тут музей депортацій”, – йдеться в повідомленні.

Учасники наради безпосередньо побували у приміщенні будівлі, оглянули усі кімнати, від підвалу до горища.

До речі, на тридцять третій сесії обласної ради депутати оголосили 2020 – роком пам’яті депортацій українців у ХХ ст. А минулого тижня депутати Брошнів-Осадської ОТГ створили КП «Музей депортацій Українців» та призначили його керівником вчителя історії ліцею Ярослава Павляка.

Директор новоствореного «Музею депортації українців» Ярослав Павляк, запевнив, що певні матеріали уже зібрані та є записи очевидців, а також принагідно звернувся до громадськості.

«Якщо ви знаєте людей, які були виселені, чи володієте певною інформацією, у вас є фото чи інші речі, які належали депортованим родичам чи знайомим, звертайтеся за телефоном 096 445 96 49 (директор музею Ярослав Павляк). Будемо вдячні за ваш внесок у відтворення подій, пережитих нашим народом», – закликав Павляк.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: