fbpx

Прикарпатців штрафуватимуть за продаж підсніжників

Суспільство 10:26, 13.02, 2023

Державна екологічна інспекція Карпатського округу розпочала щорічну традиційну операцію «Першоцвіт» – посилено заходи щодо збереження первоцвітів.

Розроблено план спільних заходів, яким передбачено створення робочих груп у складі державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу, представників Нацполіції, державної лісової охорони, державної охорони об’єктів природно-заповідного фонду, громадськості та ЗМІ, які діятимуть на території Івано-Франківської та Чернівецької областей. Під контролем будуть місця збору рідкісних рослин, шляхи та засоби перевезення, а також місця реалізації першоцвітів, інформує пресслужба Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

За порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу передбачений штраф – від 510 до 3655 грн з конфіскацією незаконно добутого. Окрім того, визначена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, – від 49 грн за кожну рослину.

“Державна екологічна інспекція Карпатського округу попереджає про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин, а також закликає громадян не купувати підсніжники, зробити хоча би пасивний внесок у збереження та охорону природи шляхом відмови від сприяння екологічним порушенням. Адже купівля первоцвітів сприяє незаконному промислу: не буде попиту – не буде і збуту!” – закликають в екоінспекції.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: