fbpx

Прикарпатців застерегли від авокадо з Польщі, в яких знайшли кадмій

Суспільство 13:42, 08.08, 2023

Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попередила споживачів, що виявили авокадо з умістом кадмію. Фрукти експортувалися з Польщі.

Про це йдеться в інформаційному повідомленні через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF), повідомляє головне управління обласної Держпродспоживслужби.

Авокадо – вирощені в Перу (виробник: Agro San Jacinto S.A.C.), експортувалось з Польщі (оптовик: RK-Impex.PL SP.ZOO, Przemysl) до України (отримувач: ТОВ «Вподобайка», площа Десятого Квітня 1, к. 52, м. Одеса, 65009).

Сам по собі метал кадмій практично нешкідливий, небезпечними є його сполуки, особливо ті, які розчиняються у воді. Такі речовини можуть потрапити в організм через стравохід або органи дихання. При попаданні в організм речовини кадмію завдають шкоди травній та дихальній системам, а також вражають нервову систему.

Операторів ринку, які здійснюють обіг такої продукції, попереджають про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше як два робочих дні письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

У разі виявлення в обігу цієї продукції споживачів просять повідомляти за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертатися до територіальних управлінь.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: