fbpx

Прикарпатець довів, що мобільний оператор з порушенням змінив тариф, та добився повернення коштів

Суспільство 11:59, 17.08, 2023

На гарячу лінію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся житель Івано-Франківської області, який є особою з інвалідністю І групи по зору, з проханням допомогти зобов’язати оператора мобільного зв’язку повернути йому раніше діючий тарифний план на послуги мобільного зв’язку, а також кошти, які оператор списав з його рахунку на оплату нового тарифного плану, та безкоштовні хвилини, які він втратив у зв’язку зі зміною тарифного плану.

Заявник поінформував, що оператор мобільного зв’язку без його згоди змінив тарифний план надання послуги мобільного зв’язку. Неодноразові звернення до оператора мобільного зв’язку щодо повернення раніше діючого тарифного плану, коштів за зміну тарифного плану та безкоштовних хвилин не дали жодних результатів, інформує пресслужба Омбудсмена.

Оператор мобільного зв’язку поінформував заявника, що зміна тарифного плану відбулась за його згоди, про що заявника було повідомлено. Повернути попередній тарифний план, кошти та безкоштовні хвилини розмови неможливо.

Водночас заявник зазначив, що жодних заявок на зміну тарифного плану надання послуги мобільного зв’язку він не подавав, дзвінків чи смс-повідомлень від оператора мобільного зв’язку не отримував.

У межах розгляду звернення заявника, на підставі отриманих відомостей та з метою забезпечення прав заявника як споживача послуг мобільного зв’язку, Уповноважений надав рекомендації регулятору – Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) провести перевірку та вжити відповідних заходів реагування.

За результатами проведеної НКЕК перевірки оператор мобільного зв’язку визнав, що зміна тарифного плану на послуги мобільного зв’язку за номером мобільного телефону заявника відбулась з порушенням.

За результатами вжитих Уповноваженим заходів реагування право заявника як споживача послуг мобільного зв’язку поновили.

Оператор мобільного зв’язку повернув за номером мобільного телефону заявника раніше діючий тариф та безкоштовно продовжив його дію на місяць. Також заявнику повернули невикористані безкоштовні хвилини та кошти, які були на його рахунку до зміни тарифного плану, з урахуванням штрафу в розмірі 25 % вартості послуг.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: