fbpx

Прикарпатські науковці на міжнародній конференції представили дослідження про захист домашніх тварин

Суспільство 10:40, 05.04, 2021

Друга Міжнародна конференція «Правові аспекти гуманітарного захисту тварин» відбулася днями в онлайн-форматі. Захід спрямований на обмін думками щодо правових аспектів гуманітарного захисту тварин, включаючи поширення результатів досліджень, проведених у рамках проєкту «Адміністративно-правова модель захисту тварин». У роботі конференції взяли участь науковці – представники університетів Польщі, Угорщини, Словаччини, України.

Спільне дослідження на онлайн-заході представили і науковиці Навчально-наукового Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Викладачка кафедри трудового, екологічного та сільськогосподарського права, кандидатка юридичних наук Леся Данилюк представила результати проведеного спільного з професоркою кафедри, докторкою юридичних наук Надією Кобецькою дослідження – «Імплементація норм Європейської конвенції про захист домашніх тварин в законодавство України: окремі теоретико-прикладні аспекти».

У виступі науковиця розкрила головні законодавчі та практичні аспекти адаптації вітчизняних нормативно-правових актів України до положень Європейської конвенції про захист домашніх тварин та європейських стандартів загалом. Зокрема, було здійснено узагальнений аналіз: законодавчого регулювання захисту домашніх тварин в Україні; категорій «забезпечення благополуччя тварин», «захист тварин від жорстокого поводження», «права тварин»; розуміння поняття «домашні тварини»; правил утримання диких тварин як домашніх в Україні; правил утримання домашніх тварин в Україні; заходів захисту домашніх тварин від жорстокого поводження в Україні; заходів щодо зменшення кількості безпритульних тварин в Україні.

Розширений матеріал спільного дослідження Надії Кобецької та Лесі Данилюк у формі наукової статті прийнятий до публікації в спеціальному випуску наукового часопису «Studia Iuridica Lublinensia», що індексується в наукометричній базі Scopus.

Науковиці Навчально-наукового Юридичного інституту професорка Надія Кобецька та викладачка Леся Данилюк з 2019 року успішно співпрацюють з Інститутом правових наук Університету Марії Кюрі-Склодовської (Республіка Польща) в питаннях дослідження проблем правового захисту тварин в рамках міжнародного проєкту «Адміністративно-правова модель захисту тварин», що фінансується Національним науковим центром. Метою проєкту є обмін досвідом вчених-юристів з різних держав шляхом колективних обговорень та спільних наукових публікацій в питаннях сутності, оновлення та впровадження в національні правові системи міжнародних та європейських стандартів захисту тварин. В 2020 році за результатами роботи першої Міжнародної конференції вийшла з друку колективна англомовна монографія  «Правова охорона тварин».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: