fbpx

Прикарпатські поліцейські опанували мову жестів

Суспільство 13:36, 06.08, 2019

З 29 липня по 2 серпня в Івано-Франківську проходив тренінг: «Жестова мова для поліцейських» – новий підхід в наданні поліцейських послуг людям із порушеннями слуху та/або мовлення.

У тренінгу взяли участь 22 правоохоронців. Це ті поліцейські, які є першими, до кого звертаються громадяни по допомогу: дільничні офіцери, патрульні поліцейські, розшуковці, ювенальні поліцейські, що працюють з дітьми, повідомляє Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини.

Завдяки плідній співпраці Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області з громадською організацією «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «Міст»» (м. Полтава), її директоркою Наталею Московець, поліцейські мали можливість навчитись знаходити спільну мову з людьми, які мають порушення слуху.

«В Івано-Франківській області проживає велика кількість людей, які мають порушення слуху. Тільки в місті проживає більше тисячі людей, які не чують. Ми вивчили основи жестової мови задля того, щоб люди, які мають порушення слуху відчували, що вони дійсно захищені», – розповіла Наталія Московець.

Впродовж тижня поліцейські вивчали етику та класифікацію форм інвалідності, основи дактилю (пальцевої абетки) та жестової мови, а потім відпрацьовували навички у конкретних ситуаціях. Даний тренінг спрямований на поліпшення комунікації між поліцією і людьми з проблемами слуху та мовлення. Навички жестової мови сприятимуть більш оперативному реагуванню на повідомлення громадян з особливими потребами. Поліцейські вивчали не тільки ситуативні жести, але й тематичні, які пов’язані з їхнім фахом. Завершився тренінг складанням іспитів. Найвідповідальнішим завданням було поспілкуватися на задану тематику з людьми, що не чують, які теж були присутні на іспиті.

«Цей тренінг є дуже важливим для працівників поліції, тому що основне наше завдання – захист прав громадян. Ми повинні реагувати без винятку на всі повідомлення та заяви», – відзначив начальник ГУНП в Івано-Франківській області Володимир Голубош.

Правоохоронці певні, що ці знання покращать їхнє спілкування з людьми, які мають порушення слуху та мови. Також вони запевняють, що і далі продовжуватимуть вивчати жестову мову та ділитися знаннями зі своїми колегами, аби зробити все можливе для того, щоб кожен громадянин почувався безпечно та отримував якісні послуги. 

Прикарпатські поліцейські опанували мову жестів 1
Прикарпатські поліцейські опанували мову жестів 3
Прикарпатські поліцейські опанували мову жестів 5
Прикарпатські поліцейські опанували мову жестів 7
Прикарпатські поліцейські опанували мову жестів 9
Прикарпатські поліцейські опанували мову жестів 11
Прикарпатські поліцейські опанували мову жестів 13

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: