fbpx

Прикарпатські студенти - призери всеукраїнського конкурсу наукових робіт

Суспільство 12:24, 26.04, 2021

Студент четвертого курсу спеціальності «Психологія» факультету психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Антон Кальянов став переможцем II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія» і нагороджений дипломом I ступеня.

Прикарпатські студенти - призери всеукраїнського конкурсу наукових робіт 1

На конкурс було представлене наукове дослідження «Сучасні інструменти  дослідження поведінки тварин у контексті завдань педагогічної та вікової психології».

Вперше в Україні сконструйовано багатофункціональний системний модуль оперантного обумовлення з метою проведення лабораторних експериментів у галузі зоопсихології, загальної психології, психології розвитку з можливостями перенесення результатів емпіричних досліджень у вікову, педагогічну та соціальну психології, зокрема щодо формування феномену «марновірної» поведінки дітей і дорослих.

Наукова керівниця – професорка кафедри загальної та клінічної психології факультету психології, докторка психологічних наук Лариса Міщиха.

Студентка третього курсу  Вікторія-Марія Леник  стала призеркою II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія» і нагороджена Дипломом III ступеня за наукове дослідження «Соціокультурна обумовленість амбівалентності уявлень сучасних жінок про материнство».

Прикарпатські студенти - призери всеукраїнського конкурсу наукових робіт 2

Наукова керівниця – доцентка кафедри соціальної психології факультету психології, кандидатка психологічних наук Надія  Когутяк.

Дослідниця звернула увагу на актуальну проблему соціокультурної обумовленості амбівалентного материнства у міжнародному контексті. За результатами статистичного аналізу емпіричних даних українок та польок нею було встановлено, що національність не впливає на рівень емпатії, почуття провини, особливості упереджень щодо материнства. Натомість, у роботі встановлено, що жінки, які сформували образ ідеального материнства через ЗМІ та соціальні мережі проявляють істотні відмінності у когнітивному компоненті амбівалентного материнства.

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія» проходив 23 квітня у Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д Ушинського в режимі онлайн. Цьогоріч на конкурс від закладів вищої освіти України надійшло 80 студентських наукових робіт.

А студентка І курсу Навчально-наукового юридичного інституту Марта Іванчук стала призеркою II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та відзначена дипломом IIІ ступеня. Науковий керівник – завідувач кафедри теорії та історії держави і права, професор, доктор історичних наук Сергій Адамович.

Прикарпатські студенти - призери всеукраїнського конкурсу наукових робіт 3

Студентка представила на конкурс наукову роботу «Право справедливості в історичній ретроспективі в Україні», в якій проаналізувала феномен права справедливості та його риси в історії права Великої Британії та України. В роботі Марта Іванчук відстоює думку, що історико-правове порівняння особливостей судової системи Великої Британії та України, виокремлення такого явища як «право справедливості», інтерпретація даного явища в історії права України є одним із необхідним кроків, який допоможе вдосконалити українське судочинство та забезпечить його гнучкість до вимог і сучасних потреб суспільства.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; філософія права» проходив впродовж січня-квітня у Харківському національному університеті внутрішніх справ. До ІІ туру конкурсу надійшла 61 наукова робота з 34 закладів вищої освіти України.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: