fbpx

Прикарпатський лісівник заплатить штраф за незаконне ралі у Карпатах

Суспільство 15:02, 20.07, 2021

Державна екологічна інспекція Карпатського округу не притягнула до відповідальності жодного учасника масштабної трофі-експедиції «Карпатський кордон – 21». Натомість штраф 850 грн заплатить майстер лісу Вишківського лісництва Вигодського лісового господарства Анатолій Петровський, пишуть “Наші гроші. Львів”.

Прикарпатський лісівник заплатить штраф за незаконне ралі у Карпатах 1

Нагадаємо, на початку травня приблизно 200 позашляховиків позмагалися в перегонах карпатським бездоріжжям під час щорічної трофі-експедиції «Карпатський кордон – 21». Захід відбувся без жодних погоджень місцевих чиновників та екологів. Організатори та учасники порушили одразу два закони: «Про тваринний світ» та «Про природно-заповідний фонд України». Йдеться про ігнорування сезону тиші, який запроваджується з 1 квітня до 15 травня для того, щоб дикі тварини мали можливість вивести потомство. У цей період під забороною постріли, вибухи, санітарні рубки лісу, а також ралі чи будь-які інші транспортні змагання.

Таке порушення передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу для громадян від 510 до 850 грн і для посадових осіб – від 850 грн до 1190 грн. Крім того, маршрут змагання пролягав територією природного парку Бойківщина, який належить до природно-заповідного фонду. Це так само заборонено законом.

Тільки після розголосу активістів та журналістів справою зацікавилися органи екологічного контролю та поліція. До прикладу, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Роман Дасюк розповідав, що у їхньому відомстві переглянули відео ралі та встановили спочатку 19, а потім ще 47 номерів авто, що брали у ньому участь. Екологи звернулися до сервісного центру МВС, які надали імена власників, але не надали адрес, що унеможливило викликати їх для показів та складання протоколів. В результаті двомісячний термін для того, щоб знайти та покарати винуватців у цьому адміністративному порушенні, минув.

Як повідомили нам у відповідь на запит до Держекоінспекції, жодного з організаторів чи учасників ралі не було притягнено до відповідальності. Натомість штраф у 850 грн заплатив один майстер лісу Вишківського лісництва Вигодського лісового господарства.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: