fbpx

Прикарпаттяобленерго: енергосистема нестабільна - вимкнення світла можуть бути частими

Суспільство 17:55, 14.01, 2023

За вказівкою НЕК “Укренерго” в Івано-Франківській області області наразі діють паралельно два види обмежень електроенергії: Графік аварійних вимкнень (ГАВ ) та Графік погодинних вимкнень (ГПВ).

Орієнтовно вимкнення за графіками може тривати до 5 годин за однією адресою. Можливі декілька вимкнень електроенергії за однією адресою протягом доби, повідомили у Прикарпаттяобленерго.

Енергетики зазначають, що ситуація наразі в роботі енергосистеми нестабільна. Тому вимкнення можуть бути частими.

Читайте також: На Прикарпатті російські ракети влучили в об’єкт енергетики

Вони також поянюють різницю між ГАВ та ГПВ:

Графіки аварійних відключень застосовуються у разі раптового виникнення аварійного дефіциту потужності в енергосистемі держави. Це крайній захід, який вводиться негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго». Оскільки така ситуація є неплановою, тому заздалегідь попередити споживачів про вимкнення є неможливим.

Графік погодинного відключення електроенергії застосовуються з метою запобігання порушенням режиму роботи енергосистеми України внаслідок дефіциту електричної потужності, коли дефіцит можливо передбачити хоча б частково. Графіки застосовуються за розпорядженням НЕК «Укренерго», який, якщо це можливо, попереджає про необхідність розвантажити мережу за день або кілька годин до розпорядження про знеструмлення. Тому у цьому випадку про можливі вимкнення населення є змога попередити заздалегідь.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: