fbpx

Рада скасувала право на відстрочку від мобілізації тим, хто має родичів з інвалідністю

Суспільство 13:44, 30.06, 2023

Дотепер відстрочку від мобілізації можна було отримати за умов, що у військовозобовʼязаного є родич з інвалідністю.

Верховна Рада розширила список осіб, які підлягають мобілізації. Нововведення торкнуться осіб, які мають родичів з інвалідністю. Вони прописані в законопроєкті № 9342, який у другому читанні затвердив парламент.

Зокрема, закон передбачає скасування права на відстрочку від мобілізації тим, хто має родичів з інвалідністю.

Дотепер відстрочку від мобілізації можна було отримати за умов, що у військовозобовʼязаного є родич з інвалідністю I чи II групи – дружина (чоловік), батьки або батьки дружини (чоловіка).

Ця ж причина могла бути і підставою для звільнення в запас, якщо таких родичів має мобілізований до лав ЗСУ.

До внесення змін в абзаці 11 частини 1 статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022 йшлося про таке:

«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані опікуни особи з інвалідністю, яка визнана судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, потребує постійного догляду, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд».

Після підписання закону президентом не служити можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю, пояснює Главком.

Під час розгляду документа в другому читанні Давид Арахамія і Мар’яна Безугла внесли свою поправку, яку схвалили інші парламентарі: 

«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані опікуни особи з інвалідністю, яка визнана судом недієздатною;

особи, які зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи;

особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, за умови, що в таких осіб з інвалідністю немає інших працездатних осіб, які, відповідно до законів, зобов’язані їх утримувати», – йдеться у поправці.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: