fbpx

Рамки для вулика: важливість, типи та їхня роль у бджільництві

Суспільство 10:14, 10.07, 2024

Починаючи займатися бджільництвом, потрібно розуміти, що успішним і ефективним воно буде лише за умови використання якісного та правильно підібраного обладнання. Вулики, рамки, медогонки — цим та іншим потрібно вміти користуватися, аби не нашкодити бджолам і продукту їхнього виробництва.

Пасіка — місце, де розташовані бджолині будиночки. Всередині вуликів сім’ї будують стільники, зберігають мед і пилок. Щоб бджолам було зручно це робити, використовують рамки для вуликів, які вставляють всередину, а коли приходить час — виймають та збирають мед.

Рамки для вуликів: які різновиди існують

Рамка для вулика має бути зручною та якісною — від цього залежать ефективність збору готового продукту, функціонування бджіл, їх загальний стан і настрій. Плануючи покупку, необхідно знати, які типи конструкції існують, щоб вибрати найзручніший. Купити рамки для вуликів можна в таких варіантах:

  1. Дадан та Дадан 1/2. Зручні у роботі для пасічника та комфортні для бджіл. Виготовляють з деревини високої якості.
  2. Українська та Українська 1/2. Матеріал — сосна. Буває зібраною, будівельною, полімерною, під штучну вощину.
  3. Рута. Популярний серед пасічників вид рамок, виготовлених із сосни, яку дуже добре просушили. 
  4. З роздільниками Гофмана та без них. Перший варіант зручний для тих періодів, коли потрібно перевозити бджіл на нове місце. 
  5. Під натуральну або пластикову вощину.

Також можна купити рамки для вулика на теплий та холодний занос — вид залежить від розміщення стільників (Паралельно  або перпендикулярно до льотка або передньої стінки вулика). Скільки їх ставити у вулик — кожен бортник вирішує сам, але розмір «будиночка» потрібно вибирати відповідно до бажаної кількості рамок, аби їм вистачило місця.

За якими критеріями вибирати та де купити рамки для українського вулика

Коли зберетеся купить рамки для вуликів, звертайте увагу при виборі на розмір, матеріал виготовлення (дерево/пластик), конструкцію, спосіб збирання меду. Перераховані параметри впливають на якість продукту (що краще рамки тримають стільники, то чистіший мед і легший процес його добування) та здоров’я бджіл (у комфортних умовах вони краще почуваються).

Пам’ятайте, що рамки потребують періодичної дезінфекції, а також заміни. Це сприяє ефективному функціонуванню вуликів.

Більше не потрібно довго шукати місце, де продають усе для бджолярства, адже є інтернет-магазин «Ваша Пасіка» з широким вибором рамок для вуликів та великим переліком інших товарів. Дивіться каталог, замовляйте потрібні позиції, і нехай заняття бджільництвом буде в радість.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: