fbpx

"Ревізія буде, але реформи продовжать": замміністра освіти прибув до Франківська на обласну педагогічну конференцію

Суспільство 13:04, 22.08, 2019

У Франківську на Обласну серпневу конференцію педагогічних працівників прибув заступник міністра освіти України Павло Хобзей.

Тема щорічної конференції освітян Прикарпаття – “Упровадження реформи Нової української школи на Прикарпатті: перші результати та завдання”. Участь у роботі взяли перший заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль та голова облради Олександр Сич. З районів усієї області з’їхалися директори шкіл, керівники закладів профтехосвіти та спеціалізованих ліцеїв й інтернатів.

“У найближчі два роки відбудеться офіційна дооцінка професії і праці вчителя”, – запевнив у своєму виступі освітян Денис Шмигаль.

За словами очільника області, Івано-Франківщина має одну з найскладніших в Україні ситуацій із оптимізацією мережі навчальних закладів і виплатою заробітної плати вчителям. “Про це окремо будуть говорити в кожному районі і з кожним директором навчального закладу”, – сказав Шмигаль. Є на це погодження міністерства.

Павло Хобзей повідомив, що в МОН прийняли рішення на час перехідного періоду працювати в робочому режимі. Міністр освіти Лілія Гриневич не бере участі у поїздках регіонами, замість неї на виїздах працюють і продовжують реалізацію проєктів та інспектують підготовку до нового навчального року заступники міністра.

“Працюємо в робочому режимі, поки уряд новий буде сформований і відбудеться призначення міністра освіти”, – зазначив Хобзей.

Що стосується реформ та в їх контексті наступних завдань, то замміністра повідомив, що зміни загального курсу в освіті не передбачається. 

“Одна людина дива не робить. Зміни – це питання солідарності і розуміння. Великі справи робляться разом, без перетягування ковдри на себе. Перед нами великі виклики і завдання. Відносно реформи освіти в новій владі є позиція, що її хочуть продовжити. Ревізія того, що зроблене, буде, але буде в контексті продовження реформи. Ми мусимо це зробити – для дітей, для майбутнього України”, – виступив Павло Хобзей.

Директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович повідомив, що цього року в області приймає дітей 701 школа, з них 5 – приватні. У Коломиї відкривають з вересня загальноосвітню католицьку школу.

На Прикарпатті стоврено 14 опорних шкіл. Загалом за парти у вересні сядуть 154 тис. учнів, їх вчитимуть 20 903 педагоги.

“Ще маємо по області 56 малочисельних шкіл – це виклик, що не дозволяє надати якісні освітні послуги. Є 28 шкіл з навчанням у дві зміни, чого також не має бути. У Франківську школи переповнені, на тисячу першачків щороку зростає кількість учнів – це тенденція останніх 5 років. Тому впорядкування мережі і забезпечення підвезення дітей – наші першочергові завдання”, – додав Кімакович.

Він повідомив, що до кінця цього року закуплять 12 шкільних автобусів, транспортом забезпечать всі опорні школи області. Залишок розподілять по районах. 

Зараз для школярів є 206 автобусів. Необхідно придбати ще 50, щоби закрити потребу, і 59 автобусів треба замінити, додав Віктор Кімакович.

“Нещодавно купили два спеціалізовані автобуси для дітей з особливими потребами. Замість тих 20 автобусів, які в 2014 році забрали для військкоматів, вже придбали 18”, – відзвітував він.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: