fbpx

Реєстрація права власності нерухомого майна

Суспільство 14:57, 18.06, 2019

Беззаперечне право власності на нерухоме майно громадянина засвідчує єдиний документ, що видається відповідним державним органом, – виписка з Держреєстру майнового права. На жаль, дуже багато громадян вважають, що наявні документи обміну чи купівлі будинку або квартири автоматично наділяють їх правом власності на житло, але це зовсім не так. Дізнатися про всі правила підтвердження власності нерухомості, а також отримати безкоштовну консультацію юриста цієї спеціалізації можна тут.

Реєстрація права власності нерухомого майна 1

Що дає реєстрація права власності?

Потрібно розуміти, що реєстрація права власності на житлове майно відповідно до Цивільного кодексу України вимагає обов’язкової реєстрації. Після завершення процедури реєстрації людина може розпоряджатися майном повною мірою. Власник може продати своє житло або його частину, зробити обмін, оформити дарчу і т. д. Також це стосується реєстрації прав власності на земельні ділянки. При цьому первинний об’єкт – це власне будівля, а земля, на якій вона зведена, є вторинним об’єктом.

Які документи необхідно зібрати для процедури реєстрації права власності?

Починати реєстрацію потрібно зі збору документів. До їх списку входять:

  • Правильно оформлена заявка на реєстрацію в Держреєстрі.
  • Особистий паспорт, ідентифікаційний код.
  • Техпаспорт об’єкта, який необхідно реєструвати.
  • Договір купівлі-продажу, свідоцтво про вступ у спадок або дарування
  • У разі, коли оформленням документів займається довірена особа, необхідна довіреність від імені власника.

Як відбувається процедура реєстрації права власності на нерухоме майно

Всі вище зазначені документи спершу подаються в оригіналах нотаріусу, котрий повинен підготувати їх електронні копії. Потім документи передаються реєстратору для розгляду. Спільно з нотаріусом реєстратор приймає рішення про те, вдовольнити чи відхилити заяву. Якщо заяву громадянина вдовольнили, реєстратор повинен внести всі необхідні записи у Держреєстр прав на нерухоме майно. Після публікації відомостей про право власності в Держреєстрі громадянин вважається власником нерухомого майна.

Де проконсультуватись?

Професійну юридичну допомогу пропонує компанія Imperium Lux. Звернувшись сюди, ви можете розраховувати на попередню безкоштовну консультацію. Окрім допомоги в реєстрації права власності на нерухомість, вузькоспеціалізовані юристи компанії надають й інші послуги: ліквідація підприємства за рішенням власників, реєстрація підприємств, збір необхідних дозвільних документів.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: