fbpx

Рішення про зміну календаря не ухвалене: в ПЦУ пояснили, коли цього року прийде Миколай

Суспільство 15:45, 30.11, 2022

Православна церква України відповіла на запит вірян, які цікавляться, коли цьогоріч відзначати свято Миколая з огляду на те, що Різдво можна святкувати 25 грудня.

“Багато вірян нині цікавляться, у який день цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня? Коротка відповідь проста: 19 грудня”, – пишуть на сторінці ПЦУ у фейсбуці.

І надають довге пояснення.

Не було ухвалене рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості триває, тож дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року:

🔷19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця

🔷7 січня – Різдво Христове

🔷14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого

🔷19 січня – свято Хрещення Господнього

“Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар”, – така позиція ПЦУ.

А можливі календарні зміни можуть відбутися за запитом вірних, вираженим не лише у словах, але й діях, підкреслили в Церкві.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: