Рослинну олію для роздрібного продажу фасують у невеликі пляшки. Популярні варіанти — 0.8–1 л, 2 л, 3л та 5 л. Перед тим як олія буде розфасована, її зберігають та перевозять у великих ємностях. У цьому матеріалі ми розглянемо ємнісне обладнання, як на сайті https://tan.com.ua/equipment/emnisne-obladnannya/, призначене для зберігання та транспортування соняшникової олії.
Сфера застосування ємнісного обладнання
Ємнісне обладнання має широкий спектр використання у виробництві рослинних олій. Воно є часткою технологічних ліній та необхідне на різних етапах процесу виробництва олії, починаючи зі зберігання сировини та закінчуючи транспортуванням готової продукції. Сфера застосування ємностей доволі широка:
- Перед екстракцією олія з сировини віджимається. Ємності використовуються для тимчасового зберігання віджатих матеріалів та отриманої рослинної олії.
- Ємності застосовуються для зберігання та перемішування сировини з розчинниками для вилучення олії методом екстракції.
- Резервуари використовуються для зберігання олії перед початком процесу рафінації, відбілювання та дезодорації.
- Готова соняшникова олія зберігається в ємностях різних розмірів перед фасуванням.
- Ємнісне обладнання використовується для транспортування сировини та готової продукції.
- У процесі виробництва олії утворюються побічні продукти. Ємності використовуються для тимчасового зберігання цих матеріалів до подальшої обробки.
У процесі виробництва та зберігання рослинних олій використовуються різні типи ємностей.
Типи ємнісного обладнання
У процесі виготовлення та зберігання олії використовуються ємності різної конструкції та призначення.
- Ємності зі змійовиками всередині. Ці резервуари розроблені зі змійовиками або теплообмінниками, що дозволяє точно контролювати температуру. Вони зазвичай використовуються у процесах, де вирішальне значення має теплообмін, наприклад, під час видобутку або очищення олії.
- Двостінні ємності. Вони мають подвійні сталеві стінки. Ця конструкція допомагає підтримувати постійну температуру всередині.
- Ємності для підігріву сировини парою. Вони оснащені системами парового нагріву, що дозволяє контрольовано подавати тепло до сировини. Пар є ефективним і широко використовуваним методом нагрівання на різних етапах очищення олії.
- Ємності з механізмами для перемішування. Змішування є вирішальним процесом у виробництві олії — воно забезпечує однорідність продукту. Ємності із вбудованими механізмами змішування допомагають запобігти розділенню компонентів і забезпечити однорідну суміш.
- Ємності для роботи в умовах вакууму. Такі резервуари використовуються для таких процесів, як дезодорація, що вимагає роботи під зниженим тиском. Це допомагає видалити з олії леткі сполуки та небажані запахи.
- Резервуари для тривалого зберігання рідини. Ці ємності використовуються для тривалого зберігання як сировини, так і готової продукції. Вони призначені для запобігання забрудненню та підтримки якості олії протягом тривалого часу. Поширене використання таких ємностей для транспортування нефасованої олії.
Ці типи ємнісного обладнання відіграють життєво важливу роль у підтримці якості олії та ефективності виробничих процесів. Вони допомагають контролювати різні параметри, такі як температура, тиск та інтенсивність змішування, забезпечуючи відповідність кінцевого продукту необхідним специфікаціям і стандартам.
Ємнісне обладнання виготовляють з вуглецевої або нержавіючої сталі. З’єднання виконують за допомогою зварювання. Воно може бути автоматичним, напівавтоматичним чи дуговим. Перед введенням в експлуатацію ємності тестують на герметичність.
Якщо вам потрібне якісне ємнісне обладнання, купити його ви можете в компанії «ТАН» — українського виробника обладнання для олійних заводів.
Промо