fbpx

Росія планує втягнути Білорусь у війну з Україною за допомогою терактів, - ГУР

Суспільство 16:31, 20.11, 2022

Головне управління розвідки Міноборони вважає, що Росія спробує втягнути Білорусь у війну проти України за допомогою підлаштованих терактів.

“Відомо, що найближчим часом на території Білорусі заплановано проведення низки терактів – штучно спровокованих техногенних катастроф на об’єктах критичної інфраструктури. Місце проведення імовірних “інцидентів” – території, що межують з кордонами країн ЄС та України, зокрема Гродненської та Брестської областей. Одна з головних цілей – білоруська атомна електростанція Островець”, – йдеться у повідомленні ГУР.

Розробкою та реалізацією «проєкту» займаються російські спецслужби. Натомість білоруський кдб просто поставлений до відома. Відповідальними за теракти призначать громадян країн НАТО та України, які начебто будуть перевдягнені у білоруську військову форму.

Наразі підрозділи білоруських кдб, мвс та прикордонних військ вже приведено в стан підвищеної бойової готовності.

“На думку розробників «проєкту», все це має прискорити втягування білоруської армії у війну в Україні на боці окупантів. А також створити необхідну для кремля суспільну думку в білоруському суспільстві”, – зазначили у розвідці.

АЕС «Островець» побудовано режимом лукашенка у 2020 році за російським проєктом і на російські гроші. Міжнародні експерти відзначають, що будівництво відбулось з грубими порушеннями технологічних та екологічних норм. Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо безпеки на білоруській атомній електростанції «Островець» та висловив глибоке занепокоєння у зв’язку з початком її комерційної експлуатації.

Одразу після запуску в роботу на станції відбулось кілька серйозних аварій, які супроводжувались вибухами обладнання.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: