fbpx

Розбираємося, чи можна електричну теплу підлогу накривати килимом

Суспільство 13:15, 19.03, 2021

Люди з давніх часів навчилися цінувати тепло, оберігати його в своїх домашніх осередках. При цьому особливо неприємно, коли холодно ногам. Переохолодження нижніх кінцівок здатне стати причиною розвитку різних хвороб – від банальної застуди до більш серйозних недуг. Щоб зігріти ноги і уникнути проблем зі здоров’ям, на підлогові покриття в житло людини спочатку з’явилися шкури вбитих на полюванні тварин, потім дорогі і химерні килими, а в минулому столітті з цією метою стали використовувати електричну теплу підлогу. Така система дозволяє не тільки підтримувати комфортний мікроклімат в приміщенні, але і значно економити на оплаті комунальних послуг. Споживання електроенергії для обігірву підлоги регулюється термостатом. Тому витрати на опалення при використанні такого технічного рішення як основного джерела тепла можна істотно знизити. Наприклад, у порівнянні з центральним опаленням – до 5-7 разів.

Але ми сьогодні поговоримо не про достоїнства електричної теплої підлоги, а про інше. Багато споживачів запитують, а чи можна поєднати такі різні способи забезпечення ніг в теплі, як підігрів підлоги і звичайний килим? Так-так, саме про це, вже призабутому багатьма м’якому і затишному, ворсистому або не дуже, товстому або витонченому предмету декору інтер’єру, що дійшов до нашого часу з глибини століть. Хоча дехто скаже, що килим – це просто анахронізм і додатковий мішок, на практиці такі вироби до сих пір користуються популярністю. Давайте з’ясуємо, чи можна накривати килимом електричну теплу підлогу.

Що потрібно врахувати передусім

Взагалі килими є відмінними теплоізоляторами, тому їх використання з обігрівом підлоги реально знизить ефективність роботи системи. Килим просто «забере» майже все тепло собі, і не «поділиться» ним з приміщенням. Крім того, цілком може перегрітися нагрівальний елемент, що взагалі виведе з ладу теплу підлогу і до того ж зіпсує недешевий предмет інтер’єру. Однак недарма кажуть: якщо щось робити не можна, то насправді можна. Якщо обережно, звичайно.

Так і з нашою ситуацією. Щоб без наслідків накривати килимом електричну теплу підлогу, важливо перш за все з’ясувати:

  • Вид нагрівального елемента системи обігріву і його сумісність з килимовими покриттями.
  • Товщину килима.
  • Якість виконання і матеріал виготовлення його основи.
  • Підігрів підлоги є основною або додатковою опалювальною системою.

Килим і електрична тепла підлога: стратити не можна помилувати

Ось основні правила, дотримуючись яких можна уникнути проблем при одночасному використанні таких різних виробів:

  1. Якщо система обігріву використовується як єдине джерело тепла, від великих килимів на підлозі слід відмовитися. Вони реально знизять ефективність теплопередачі. Виняток можуть становити маленькі декоративні килимки, які за своїм складом мають здатність «дихати». Їх можна розташувати біля предметів м’яких меблів або ліжка.
  2. Системи на основі гріючих кабелів або матів – не найвдаліший варіант для використання з килимами. Вірними «супутниками» такого сусідства стануть перегрів і ризик перегорання нагрівального елемента. Та й килим в ділянках з дуже високою температурою може просто вигоріти. Вироби на товстій основі і з довгим ворсом, коли встановлений кабельний обігрів, взагалі протипоказані. Єдиний виняток – можна біля крісел, дивана або ліжка розмістити декоративні килимки невеликого розміру.
  3. Інфрачервона плівка набагато краще «уживається» з килимовими виробами. Вона забезпечує саме рівномірне поширення теплової енергії, тому локального перегріву вдасться уникнути. Однак якщо накрити місця, під якими розташований нагрівальний елемент, занадто товстим і ворсистим килимом, то він затримає переважну частину тепла. Це зведе нанівець сенс використання системи підігріву підлоги.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: