fbpx

Рятувальники з собаками вчилися в Португалії інноваційній системі пошуку людей під завалами

Суспільство 16:50, 10.08, 2022

Українські кінологи в Португалії пройшли курс навчання ефективним методам порятунку людей з-під завалів та пошуку вибухонебезпечних предметів

З 14 липня по 2 серпня 2022 року в м. Албуфейра, Португальська Республіка, проходив 62-й курс навчання за методом «Аркон», в якому брали участь кінологи з декількох областей України, в т. ч. і з Івано-Франківської області.

Рятувальники з собаками вчилися в Португалії інноваційній системі пошуку людей під завалами 1

Вели курс навчання винахідник методу – доктор «Honorius Causa» Хайме Парехо та президент GERCCMA Хав’єр Луке, перекладач – Маріанна Віняр.

Собаки українських рятувальників показали значні результати – швидко та точно знаходили людину, заховану у завалах на площі 7000 м кв., незважаючи на високі температури та різні подразники.

Метод Arcón є офіційною системою для навчання та втручання пошукових груп собак, яка оптимізує ефективність у всіх спеціальностях (поховані під завалами люди, вибухові речовини тощо), максимізуючи автономію, мотивацію, концентрацію та, як наслідок, нюхове сприйняття пошукових собак.

Пошукова система нагороджена ООН, університетами та урядами за високу ефективність і рівень наукового прогресу. Вона була створена і зареєстрована як інтелектуальна власність іспанським доктором h.c. Хайме Парехо після дванадцяти інтенсивних років досліджень та інновацій.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: