fbpx

Рятуватимуть дітей від сирітства: Франківськ підписав угоду з благодійним фондом

Суспільство 14:57, 07.02, 2023

Меморандум про спільну роботу підписали голова Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків та національний директор міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна Сергій Лукашов. 

Івано-Франківська міська рада та СОС Дитячі Містечка співпрацюватимуть в рамках проєкту “Право на сім’ю”. 

“Будемо підтримувати вразливі родини, які зараз перебувають в складних кризових ситуаціях. Задоволення їхніх потреб – наша основна мета. І сподіваємося на плідну співпрацю, яка принесе хороші результати” – так підписання документа прокоментував голова Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків. 

Загалом Івано-Франківськ уклав з СОС Дитячі Містечка три угоди: меморандум про співпрацю в рамках проєкту «Право на сім‘ю», угоду між організацією та громадою щодо забезпечення співпраці та партнерства. А також угоду із міською службою у справах дітей Івано-Франківської міської ради. 

“Офіс СОС Дитячі Містечка Україна в Івано-Франківську працює із травня минулого року. Ми допомагаєм сім’ям переселенців, прийомним родинам та дитячим будинкам сімейного типу. За цей час вдалося підтримати тисячі людей. І тішить те, що можливості підтримки зростають”, – заявив національний директор міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна Сергій Лукашов.

Проєкт “Право на сім’ю” передбачає створення та облаштування Центрів соціальної підтримки дітей та сімей. 

Родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримають доступ до соціальних послуг. З-поміж таких послуг – натуральна допомога, розвиток навичок відповідального батьківства, соціальний супровід сімей за технологією кейс-менеджменту або “ведення випадку”. На практиці це індивідуальний підхід та надання послуг відповідно до потреб конкретної сім’ї чи дитини.  

Рятуватимуть дітей від сирітства: Франківськ підписав угоду з благодійним фондом 1

Фахівці СОС Дитячі Містечка пояснюють: якщо родині, котра опинилася у скруті, вчасно надати необхідну допомогу, ймовірність того, що батьки віддадуть дитину до інтернату, суттєво знижується. А найкраще місце для дитини – саме у родині: біологічній чи прийомній. 

Проєкт “Право на сім’ю” запобігає соціальному сирітству та діятиме на території Івано-Франківської області. Підписаний у Івано-Франківську меморандум став уже третім документом про співпрацю в цьому регіоні. Попередні угоди уклали в Коломиї та Городенці.

За даними ЮНІСЕФ, на території Івано-Франківської області перебуває 806 прийомних, патронатних родин і дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 1231 дитина. Це і місцеві  родини, і переміщені. 

“Право на сім’ю” – це нова сторінка у співпраці міста та благодійників. Проєкт одночасно реалізується у 5 країнах. Це Україна, Албанія, Білорусь, Вірменія та Північна Македонія. В Україні запрацював у двох областях: Київській та Івано-Франківській. 

СОС Дитячі Mістечка — недержавна благодійна організація, що понад 18 років допомагає в Україні дітям-сиротам та сім’ям з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах або мають ризик потрапити в цю категорію. Є частиною міжнародної федерації SOS Kinderdorf, яка представлена у 138 країнах світу.

З 24 лютого 2022 року СОС Дитячі Містечка розширили свою географію за рахунок нових програм та проєктів. Станом на січень 2023-го допомогу отримали більше як 123 000 людей. Докладніше – на сайті.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: