fbpx

Санітарний стан питної води в Україні

Суспільство 12:25, 13.11, 2019

На думку експертів, сьогодні санітарний стан питної води в Україні залишає бажати кращого. Для забезпечення населення країни природним ресурсом використовують різні методики. Понад 70% припадає на річку Дніпро – найбільшу водну артерію, яка проходить з півночі на південь країни. Решта 30% – це забір з місцевих водойм відкритого типу і підземних джерел. Про це повідомляє himanaliz.ua.

Щоб покращити санітарний стан питної води в Україні, необхідний великий комплекс заходів. Сюди відносяться як державна підтримка, так і регулювання на місцевому рівні. Основна проблема полягає у відсутності належної фільтрації. Екологи стурбовані зростаючим ступенем забруднення поверхневих і підземних вод. Адже це негативно відбивається на флорі і фауні, а також на здоров’ї українців.

Який санітарний стан води по регіонах України?

Якщо порівнювати санітарний стан води по областях, то дуже сумними будуть результати в регіонах з великими промисловими підприємствами (Дніпропетровська, Запорізька, Харківська, Кіровоградська, Донецька, Одеська області та ін.). Крім зливу стічних вод і скидання відходів, ситуація ускладнюється:

  • посушливим кліматом (низьким об’ємом атмосферних опадів);
  • високими температурами повітря в літній період.

Якщо сьогодні провести базовий аналіз води, взятої прямо з Дніпра або місцевого водоймища, то вона виявиться абсолютно непридатною для пиття. Не дивно, що мешканці заміських будинків і фермери бурять на ділянках артезіанські свердловини. Рідина, видобута з підземного пласта, набагато чистіша. Однак і її не можна вважати ідеальною; все залежить від того, що розташоване поблизу (тваринницькі ферми, переробні заводи і т. п.).

Від чого залежить якість води?

Визначити, наскільки придатна вода для пиття, а також вид і вміст у ній шкідливих домішок допомагає розгорнутий хімічний аналіз води. Як показують результати досліджень, на якість питної води впливають такі чинники:

  • Тип і стан вихідної води (забирається з водойми або свердловини).
  • Ефективність очисних систем і використовуваних технологій.
  • Стан водопровідної системи.

Експресаналіз води допомагає визначити, наскільки придатна вода з артезіанської свердловини або природного джерела для пиття. Розгорнутий лабораторний хімічний аналіз води допоможе правильно підібрати фільтр для очистки і вчасно замінити трубопровід в будинку, квартирі.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: