fbpx

Як повернутися до роботи після відсторонення через відсутність щеплення проти COVID-19, - Кузін

Суспільство 14:01, 07.11, 2021

Відсторонені працівники певних сфер, які відмовляються від щеплення проти COVID-19, зможуть повернутися до роботи тільки за умови отримання однієї дози вакцини.

Повернутися до виконання своїх професійних обов’язків після відсторонення можна уже після першої дози вакцини проти COVID-19, повідомив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін під час брифінгу.

“Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації. Ми розуміємо, що така людина прихильна, просто не встигла отримати повний курс щеплення”, – пояснює Кузін. 

Крім того, не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідне підтвердження, видане закладом охорони здоров’я. 

Санлікар зауважив, що така форма довідки (028) не міститиме даних про діагноз, який є протипоказанням до щеплення, тому керівник установи може офіційно її вимагати. 

Якщо протипоказання тимчасове, то документ буде видаватися на певний проміжок часу. 

Працівники організацій, які не матимуть щеплення проти COVID-19 станом на 8 листопада, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до моменту, поки не отримають щеплення. 

До них належать працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: