fbpx

Село Вовчинець позивається з урядом – не хоче до Франківської ОТГ

Суспільство 18:55, 18.11, 2020

Село Вовчинець Івано-Франківської міської ради подало позов у суд на Кабінет Міністрів. Позивається через те, що за перспективним планом Кабміну цей населений пункт увійшов до складу Івано-Франківської ОТГ.

Про це повідомили на сайті Вовчинця.

Житель Вовчинця Михайло Селіванов розповідає, що від початку децентралізації жителі Вовчинця були проти приєднання до Івано-Франківської ОТГ.

“Нас не слухають. Ми не хочемо вступати в ніяку ОТГ. Зараз нас автоматично приєднали, але з нашою думкою ніхто не рахується. У нас дуже сильно розвинена інфраструктура, садочки, школи. Зараз також відкривається обласна дитячо-юнацька спортивна школа. Наголошую, що “обласна”, бо ми ніяку згоду на місто не давали”, – сказав Михайло Селіванов.

За словами сільського голови Михайла Назара, у квітні цього року населений пункт за перспективним планом увійшов до Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади. Того ж місяця, каже, почалися судові позови, яких зараз є два. 11 листопада повинно було відбутися перше судове засідання. Але один із суддів захворів, тому засідання скасували, інформує Суспільне.

Село Вовчинець позивається з урядом – не хоче до Франківської ОТГ 1
фото – Суспільне
Село Вовчинець позивається з урядом – не хоче до Франківської ОТГ 2
фото – Суспільне

У 2015 році Вовчинець і сусідні села планували утворити свою ОТГ.

“Була утворена Вовчинецька ОТГ з нашими сусідами – Колодіївкою та Добровлянами. На жаль, це не було в планах облдержадміністрації і людей, які займалися реформою на місці. Тому це не було взято до уваги, хоча не було скасовано ці рішення, ми не увійшли в перспективний план як окрема ОТГ”, – розповідає Михайло Назар.

Під час судових засідань село отримало відзив на позовну заяву від відповідача та представника Кабміну.

“Було зазначено, що перспективний план, в тому числі й Івано-Франківської області, не є затверджений Кабміном, не є документом, який обов’язковий до виконання. Згідно із законом “Про добровільне об’єднання громад”, громади Вовчинця і Хриплина мають право об’єднуватися поза перспективним планом або залишатися самостійними”, – додав Михайло Назар.

Заступниця голови облдержадміністрації з питань реформи децентралізації Світлана Онищук розповіла, що представники села Вовчинець справді написали заяву про те, що вони не хочуть входити до складу Івано-Франківської ОТГ.

“У нас були розмови про те, що декілька сіл хотіли б бути окремими, тобто не входити до Івано-Франківської ОТГ. Проте, згідно із законодавством, це є неможливим, бо село не може бути окремою громадою”, – пояснила Світлана Онищук.

Остаточне слово за судом.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: