fbpx

Що несе покупка вживаних запчастин: вигода чи ризик

Суспільство 16:56, 23.12, 2021

Застосовувати чи ні на машині вживані автозапчастини, питання яке не вирішується однозначно для всіх. Б/в запчастина це економія та ризик. А ще це може бути потреба.

Що несе покупка вживаних запчастин: вигода чи ризик 1

Чи варто купувати б/в запчастини на машину

Для вирішення питання у кожному конкретному випадку потрібно запитувати:

  • “навіщо” і “чим я ризикую”.

Наприклад, задля економії поміняти стару гальмівну систему на б/в з свіжого автомобіля — це занадто великий ризик.

Інший варіант. Я ніколи не встановлюватиму б/в запчастини. Проблеми не потрібні. Це часом набагато дорожче, але логічно.

  • Чому б не купити дешево двері в зборі в тому ж кольорі і з такою ж оббивкою, якщо ремонт стане набагато дорожчим.
  • А якщо на антикварній Волзі ГАЗ-21 не вистачає оленя на капоті? Замовляти виготовлення? Ні в якому разі. Тільки оригінал.
  • Нову запчастину чекати дуже довго, а їздити треба.

Вибір кожен робить сам, але з наведених прикладів видно, що інколи застосування запчастини ніякого ризику не становить.

Які запчастини варто купувати?

Здебільшого автолюбителі сходяться у думках. Наведемо їх у узагальненому вигляді.

Є сенс купувати кузовні деталі, особливо коли вони підходять за кольором. Це не тільки економія значних коштів. Довіра до заводського ЛКП значно більша, ніж до якості фарбування в майстерні. Сам кузов купувати можна лише з документами. Номери ретельно перевіряти. Немає сенсу ставити на старий автомобіль нову кришку багажника. Машина загалом не помолодшає, а гроші будуть витрачені. Вигідно та безпечно купувати компоненти обробки. Це бампери, спойлери, молдинги, інший пластиковий обвіс.

Що несе покупка вживаних запчастин: вигода чи ризик 2

Оптику також купують. Слід звертати увагу на відповідність парних компонентів як за оптичними характеристиками, так і по обробці.

Обновити виглядав інтер’єр, недорого обзавестися шкіряними сидіннями і дверною оббивкою безумовно має сенс. Та чи мало якісь декоративні деталі пора оновити.

Купівля двигуна, КПП вважається за доцільне. Вона зазвичай обходиться дешевше за ремонт. Гарантійний термін на розбиранні дають дуже обмежений, тому двигун, коробку необхідно встановити терміново. Слід шукати фірму, яка б продавала та встановлювала автозапчастину. Гарантійний термін логічно використовуватиме активної перевірки механізму.

Деталі двигуна та коробки передач, електрику, електроніку можна купувати зі спеціалістом. Те саме стосується і деталей ходової частини.

Кріплення загального призначення, у тому числі нестандартний купувати можна.

Як правильно вибрати деталь?

Номерні запчастини необхідно уважно перевіряти, краще зі спеціалістом.

Кузовні запчастини слід досліджувати щодо ремонту, фарбування. Перефарбовані елементи довіри не викликають.

При покупці нових крісел, крім зовнішнього вигляду, потрібно перевірити працездатність механізмів, сумісність їх пристрою з конструкцією кузова автомобіля. Зокрема, перевірте відстань між опорами.

Купівлю двигуна можна здійснювати тільки при тестовому випробуванні, установці агрегату на автомобіль, наданні гарантії (нехай і короткостроковій). При огляді ДВЗ та КПП масляні патьоки – перша ознака несправності. Закоксованість клапанного механізму можна побачити через відкриту маслозаливну горловину. Мотор із шубою нагару на деталях не потрібен. Механічні включення в маслі неприпустимі. Мотор з емульсією в маслі не можна купувати. Зірвані грані болтів говорять про некваліфіковане втручання.

Що несе покупка вживаних запчастин: вигода чи ризик 3

Огляд, перевірку складних машин, вузлів, механізмів слід проводити з фахівцем із застосуванням засобів вимірювання, діагностики механічних та електричних величин.

Купівля цих запчастин є ризикованою

У цьому списку на першому місці гальмівна система та кермо.

Усі запчастини, відповідальні за безпеку настійно не рекомендується купувати вживаними.

Сюди ж належать і засоби пасивної безпеки, наприклад подушки безпеки.

З тієї ж причини не варто купувати:

  • Кульові опори. Хороший на вигляд і на дотик ШРУС може захрумтіти під навантаженням.
  • Все, що стосується старої гуми, купувати не слід. Це різні втулки, сайлентблоки, пильовики. Потекти можуть старі амортизатори, які довго чекали свого часу.
  • Виключено застосування будь-яких старих ущільнен – чи то сальники, кільця, чи прокладки.

Ставити старі компресійні кільця — дуже великий ризик. Не треба випробовувати долю, застосовуючи старі вкладиші колінчастого валу. Не виправдано ризикована купівля старого ременя ГРМ. Зазвичай після його розриву страждають клапани газорозподілу і потрібен ремонт головки блоку циліндрів.

Вкрай небезпечно застосовувати б/в кріплення відповідальних деталей. Як правило, воно втратило свої якості міцності. Йдеться передусім про шатунні, корінні болти колінчастого вала, болти головки блоку, часто переднього шківа колінчастого вала. Застосування відповідального кріплення описано у керівній документації.

Від акумулятора купленого на розбиранні хорошого не очікується. Для продовження терміну служби АКБ має періодично заряджатися та розряджатися. Батарея, що не знаходить застосування, швидко деградує.

Бажано уникати покупки елементів кузова зі слідами ремонту, ознаками корозії, фарбою, що спучується.

В Україні страхові компанії не можуть використовувати запчастини для проведення ремонту.

Рекомендації щодо придбання запчастин БУ до автомобіля

Спочатку знайти автозапчастини можна на сайтах авторозбірок. Системи пошуку пропонують користувачам підбирати запчастини за VIN-кодом. Також автозапчастину можна шукати за допомогою фільтрів. Існують розбірки, що спеціалізуються на певних марках, або працюють з постачальниками різних країн.

І все ж таки покупка на розбиранні – особливий вид придбання комплектуючих. Комфортний вибір автозапчастин не виходячи із дому навряд чи підійде. Уживану автозапчастину потрібно оцінити на власні очі, провести технічні виміри. Промахнутися з кольором та якістю оббивки теж не хочеться, а фотографія – ненадійний помічник.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: