fbpx

Що прикарпатці думають про коронавірус та вакцинацію, – дослідження

Суспільство 14:44, 22.10, 2021

Понад 40% опитаних вважають вакцинацію від COVID-19 засобом контролю над людством. Водночас 14% переконані, що в церквах та храмах вірус не поширюється, оскільки це святе місце. А 18% респондентів вірить, що алкоголь та часник – найкраща профілактика від COVID-19.

Такі результати дослідження отримала соціологічна агенція Fama на замовлення громадської організації “Львівський медіафорум.”

що прикарпатці думають про ковід

COVID-19  

Дослідники також з’ясували, як “карпатський регіон” ставиться до вакцинації. Відтак найбільш позитивне ставлення до вакцинації продемонстрували респонденти з вищою освітою. У розрізі вікових груп найбільш позитивно налаштовані щодо вакцинації респонденти віком 26-35 років. Серед них 53% ставляться до вакцинації позитивно, 31% – негативно, 16% вагаються з оцінкою.

Найбільш скептично налаштовані щодо вакцинації респонденти віком від 16 до 25 років. Лише 38% представників цієї групи вказали, що мають позитивне ставлення до неї. 43% з них ставляться до вакцинації негативно, а 18% не змогли визначитись із відповіддю.

дослідження про коронавірус - що думають прикарпатці

Майже половина опитаних (46%) не бажають вакцинуватись від COVID-19.

23% бажають вакцинуватися лише за певних умов, 17% готові вакцинуватися незалежно від умов. 14% опитаних вказали, що вже вакцинувались від COVID-19.

Найчастіше люди відмовляються від вакцинації через те, що не довіряють вакцині, вважають її неефективною або ж бояться її робити.

Водночас 23% готові переглянути своє ставлення до вакцинації, якщо з’явиться, на їхню думку, “хороша вакцина”, коли будуть впевнені у якості вакцини або вона пройде усі рівні тестування. І ще тоді, коли вакцину правильно транспортуватимуть та зберігатимуть.

ЗВІДКИ ДІЗНАЮТЬСЯ НОВИНИ

У цьому ж дослідженні соціологи також проаналізували, що люди роблять із новинами. Відтак найпоширеніша практика взаємодії з новинами, що зацікавили людину, – це обговорення її зі своїм оточенням. Це робить 45% опитаних респондентів. Натомість 36% взагалі ніяк не взаємодіють з новиною – просто прочитали і закрили новину. Коментують чи поширюють новину всього 10-11% опитаних.

що думають українці про коронавірус і вакцинацію

У дослідженні також з’ясували, звідки найчастіше людина дізнавалася нову інформацію. 65% респондентів найчастіше отримували новини з українських телеканалів, 61% – з Facebook, 55% – від близького оточення (друзі, родичі), 35% – з Youtube, 30% – з новинних сайтів, 29% – від людей, з якими контактують (наприклад, продавці, перукарі, водії), 28% – з Viber-чатів. Газети були основним джерелом новин для 14% респондентів, радіо – для 12%.

Ознайомитися детальніше з результатами дослідження можна за посиланням.

ДОВІДКА

Участь в опитуванні взяли мешканці чотирьох областей Західної України: Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької. Дослідження здійснене у партнерстві з Lviv Media Forum в межах проєкту «Західноукраїнська медіамережа з протидії дезінформації», який реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Збір даних здійснювався у період з 14 по 25 липня 2021 року. Опитували людей віком від 16 до 65 років. Параметрами відбору респондентів були вік, стать, тип населеного пункту та область проживання. Об’єм вибірки – 400 осіб. Максимальна теоретична похибка репрезентативності вибірки з довірчою імовірністю 0,954 – 4,9%.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: