fbpx

Що таке поліноз і як його лікувати

Суспільство 12:45, 08.06, 2021

Чимало людей на планеті різного віку обох статей страждають на сезонні захворювання, основною причиною появи яких є алергічні реакції. За даними міжнародних досліджень, серед алергіків частіше зустрічаються жінки віком 18-40 років, дещо протилежна тенденція у дітей. Хлопчики 8-11 років хворіють частіше, аніж дівчата, у підлітковому віці дані захворюваності вирівнюються.

Що таке поліноз?

Поліноз – запалення слизових оболонок, визване реакцією організму на пилок рослин. При включенні захисної дії на подразник відбувається процес вироблення антитіл, які кооперуються з антигенами і створюють імунні комплекси. В результаті негативної дії відбувається дестабілізація базофілів (клітин-розвідників), втрата гістаміну, серотоніну та інших медіаторів запалення.

Що таке поліноз і як його лікувати 1

На поширення хвороби впливає ряд факторів, зокрема екологічні, кліматичні умови, ступінь алергічної активності певних видів рослин. Традиційні клінічні симптоми – риніт і кон’юнктивіт, що проявляються у вигляді сльозотечі, чхання, секреції рідких виділень з носа, бронхоспазму.

Симптоми полінозу

Інтенсивність цвітіння і погодні умови впливають на ступінь тяжкості протікання і вираженості ознак полінозу. У суху вітряну погоду повітря насичується пилком, а тому наростають і симптоми захворювання. Волога погода знижує рівень щільності пилкових частинок в повітрі, що поліпшує стан хворого.

Пошкодження слизової носової порожнини і органів зору викликає неприємні симптоми:

  • Відчуття “піску”, печіння, сверблячки в очах.
  • Сльозовиділення і світлобоязнь.
  • Розширення капілярів склер.
  • Набряк повік і звуження очної щілини.
  • Свербіж в носоглотці.
  • Порушення дихання і напади чхання.
  • Порушення роботи нервової системи.
  • Алергічний дерматит.
  • Супутні симптоми: слабкість, стомлюваність, підвищена пітливість, тахікардія, лихоманка, головний біль, безсоння.

В 11% випадках захворювання на поліноз пацієнти страждають на бронхоспастичний синдром.

Таблетки від полінозу

При перших проявах алергії необхідно звернутись до сімейного лікаря, вивчити анамнез хвороби, здати аналізи, провести шкірні проби, перш ніж перейти до лікування. Залежатиме воно воно від фаз захворювання: сезон загострення чи міжрецидивний період.

В період загострення для усунення етіологічних алергенів назначають антигістамінні препарати II або III покоління. Вони ефективні на ранній стадії алергічної реакції. Коли до сльозотечі та чихання приєднуються інші симптоми у вигляді набряку слизової носа, лікар призначає судинозвужувальні засоби. У період міжрецидиву, коли не турбує поліноз, ліки застосовуються з метою усунення вогнищ хронічної інфекції.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: