fbpx

Що треба знати про ступицю та підшипник

Суспільство 14:20, 28.04, 2021

Ступиця – це елемент колеса. Вона відповідає за рух та кріплення шини. На цій деталі тримається колесо. Ступиця несе на собі всю вагу автомобіля. Вона витримує великі навантаження під час розгону, гальмування та поворотів. Від ступиці залежить працездатність всієї машини. Тому слід уважно ставитися до стану цієї деталі. Нові ступиці та елементи гальмування для Ланоса можна подивитися за посиланням https://zapchastizaz.com.ua/244-stupica-perednyaya-lanos-sens. А ми розберемося з особливостями ступиці та підшипника.

Що треба знати про ступицю та підшипник 1

Особливості ступиці

Ступиця – це основа колеса. Вона впливає на рух та гальмування. Також від неї залежить працездатність взаємопов’язаних елементів.

Сама по собі ступиця – надійна деталь. Вона може прослужити протягом всього експлуатаційного терміну автомобіля. Як вже зазначалося вище, ступиця витримує великі навантаження. Тому її роблять з цільного металу.

Ця деталь може вийти з ладу через аварію. Інші причини:

  • тривала експлуатація машини в поганих умовах;

  • сильне перевантаження автівки;

  • різкі гальмування та розгони;

  • попадання бруду, сміття, піску.

Конструктивно ступиці відрізняються в залежності від місця розташування. Також конструкція деталі залежить від марки та моделі автівки.

Підшипник ступиці

Важливий елемент системи. Він витримує великі навантаження. Як і ступиця, підшипник розрахований на тривалий термін експлуатації. Проте на відміну від неї цей вузол потребує періодичної заміни. Підшипник прослужить протягом 200 тис. км при їзді по рівних дорогах. Строк експлуатації знизиться до 50-100 тис. км у разі поганих доріг.

Підшипник відповідає за фіксацію конструкції на підвісці.

Існує кілька типів елементів:

  • однорядні;

  • дворядні;

  • кулькові радіально-упорні;

  • конічні роликові.

У більшості автомобілів встановлені конічні моделі. Їх ставлять парами або відразу роблять дворядними. Такий вибір обумовлений навантаженнями, які витримують деталі. Дана конструкція робить їх нижче.

Підшипники виготовляють не розбірними та герметичними. Всередині є мастило. Щоб воно не просочувалося, деталь комплектується захисним кільцем.

Мастило – головна проблема підшипника. Якщо до нього потрапить сміття, то доведеться замінювати всю деталь. Деформація корпуса та захисного кільця може призвести до пересихання мастила.

Що треба знати про ступицю та підшипник 2

Ознаки несправностей

Про знос підшипника чи ступиці скажуть такі симптоми:

  • Свист і скрегіт. Сторонні звуки виникають на великій швидкості.

  • Гул. Його можна почути з боку колеса.

  • Нагрів гальмівного диска До нього призводить зруйнований підшипник. Для перевірки достатньо помацати диск після поїздки. Диск колеса також буде нагріватися.

  • Нерівномірний знос шин. Це не пряма ознака. Вона може говорити про проблеми в інших системах автівки.

Якщо з’явилися ці симптоми, необхідно провести діагностику машини.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: