fbpx

Що заборонили в шкільних їдальнях із січня 2021, — МОЗ

Суспільство 13:45, 11.12, 2020

Як повинні будуть школи організовувати харчування та навчання учнів з наступного року, заступник міністра охорони здоров’я — Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів на брифінгу.

Затвердили новий санітарний регламент для шкіл, який почне діяти з січня 2021 року. У ньому детально прописано, що можна і що заборонено використовувати в школах, пише Освіторія.

Так, для організації харчування є чіткі приписи, розповів головний санітарний лікар:

  • Заборонено продавати у шкільних буфетах і автоматах такі продукти: снеки — чіпси, сухарики, поп-корн. Під забороною м’ясні продукти промислового виробництва — ковбаси, сосиски; копчена та солона риба. Не можна продавати цукерки й деякі інші солодощі.
  • Наказом МОЗ встановлені вимоги з забороною або обмеженням вмісту солі, цукру та жирів.
  • Рекомендується організовувати умови для забезпечення дієтичного харчування для учнів з різними порушеннями стану здоров’я, у тому числі з непереносимістю глютену, фенілаланіну та лактози.
  • Дозволено використовувати кейтерінг (виїзне обслуговування та харчування дітей) за умови безпеки та якості продуктів.

Також ряд норм спрямовані на покращення умов перебування учнів у освітніх закладах:

  • Учнів, які проживають на відстані більш як 2 кілометри до школи, повинні забезпечити транспортом для підвезення до закладів освіти.
  • Працівники шкіл, зокрема як вчителі, так і працівники харчоблоку, мають проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення цих термінів таких працівників не можна допускати до роботи в школі.
  • Заборонена оренда шкіл не під освітні потреби.
  • Є також вимоги до комп’ютерного обладнання у школах – якщо це персональні комп’ютери, то екран в них має бути не менше як 15 дюймів, а в ноутбуках – не менше як 14 дюймів. 
  • У кожній школі мають бути внутрішні санітарні зони, зокрема туалети треба облаштувати тільки всередині закладу. Головний санітарний лікар нагадав, що зараз в Україні в кожній десятій школі туалети — надворі.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: