fbpx

Школярі та студенти з прикарпатського села Братківці ліплять тисячі вареників на передову

Суспільство 13:50, 14.12, 2022

Діти переважно старшого шкільного віку і студенти коледжів із села Братківці, що на Івано-Франківщині, ліплять тисячі вареників для військових та медиків на передовій.

Про підтримку з Прикарпаття розповіли на сторінці Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова.

Школярі та студенти з прикарпатського села Братківці ліплять тисячі вареників на передову 1

“Юні волонтери і волонтерки збирають кошти і продукти – борошно, сало, олію, картоплю, шукають пластикові відра і готують смачну традиційну українську страву”, – пишуть медики-добровольці.

Нині юнаки і дівчата вже постійно працюють у шкільній їдальні Братківців, а раніше ліпили вареники в одної з посестер вдома. Коли стало більше замовлень і виявилося, що кухня замала, то перемістилися працювати в кафе, яке надав благодійник. Згодом і там стало тісно, бо захисники оцінили смак вареників і старання молоді.

“Спочатку діти приносили продукти з дому і працювали в одної з дівчат на кухні. Ліпили вареники і пекли. Виносили на ярмарок в центрі села печиво, пиріжки з варенням чи м’ясом і продавали з позначкою “кошти на ЗСУ”. Вторгували грошей, на День села вже продавали білі майки з написом кожної вулиці. До прикладу, “Я живу на Новий світ” – кожен купляв собі майку з назвою своєї вулиці. Вилучили ще більше грошей”, – із захватом від юних волонтерів розповідає їхній односелець, доброволець #ПДМШ на позивний Кухар.

Кухар допомагав закупити дітям багато різного товару для захисників: продукти, медикаменти, все передали на фронт. Часом замовники самі докупляють продукти чи перераховують кошти.

У відрі до 200 штук вареників, а відер може бути п’ять-шість, як замовляють військові. Для добровольців ПДМШ братківчани висилали вареники вже чотири рази – по чотири-шість відер, щоб на кожну ротацію вистачало. “Вареники діти варять, влітку заливали смальцем, а з холодами – то вже олією, щоб зберігалися свіжими”, – додає він.

Школярі та студенти з прикарпатського села Братківці ліплять тисячі вареників на передову 2

13 юних волонтерів і волонтерок отримали грамоти від добровольців-медиків як вдячність за їхнє добре серце та невтомну працю: Ірина Варишко, Ярина Качур, Ольга Микитюк, Наталія Дмитрук, Наталія Пинчук, Роман Лазинський, Денис-Тарас Логин, Андрій Мандзюк, Софія Магіс, Ігор Королюк, Олександр Федорів, Андріана Лугова, Надія Румежак.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: