fbpx

Шлюбний період оленів: у Верховинському НПП обмежили в'їзд авто і перебування туристів

Суспільство 16:21, 12.09, 2019

Національний природний парк "Верховинський" попередив про настання особливого періоду.

Саме зараз настав період гону в оленя благородного, відзначають в НПП.

У зв’язку з періодом гону оленя благородного та нересту форелі струмкової на території парку з 11 вересня до 1 листопада запровадили особливий період. Відповідно до наказу “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів природно-запоідного фонду Парку”.

Наказом передбачено обмеження в’їзду транспортних засобів та перебування відвідувачів на території парку в цей час.

Будуть проводитись спільні рейди з працівниками поліції та іншими правоохоронцями з метою недопущення випадків браконьєрства.

На вересень – жовтень встановлюється цілодобове патрулювання працівників служби державної охорони та будуть проводитися відповідні профілактичні заходи серед місцевого населення та відвідувачів парку.

Шлюбний період оленів припадає на вересень – жовтень, цей період називається гоном, пояснюють спеціалісти НПП “Верховинський”. У цей час дорослі самці ведуть жорстокі бої за право злучатися з самками. Три тижні по лісу лунає ревіння оленів – виклики на бій. Поєдинок зазвичай розпочинається із залякування і демонстрації своєї сили. Після закінчення гону самці залишають самок і об’єднуються в холостяцькі стада. Самки також утворюють стада.

Адміністрація парку на своїй сторінці у мережі звернулася до мисливців – нагадала, що полювання на території парку суворо заборонене, і попросила зважати на особливий режим. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: