fbpx

Шоколадниця, електрик, машиніст: для вступників у заклади профтехосвіти назвали найкраще оплачувані професії

Суспільство 18:55, 08.08, 2019

Середня зарплата фахівця із професійною освітою нині становить не менш як 7 тисяч гривень, а для деяких професій – від 15 до 20 тис. грн.

На цьому наголосила гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 8 серпня, коментуючи інформацію щодо розміру середньої заробітної плати у розрізі професій.

Дані щодо середнього заробітку за різними класифікаціями професій зібрані з аналітичних досліджень Державної служби зайнятості станом на липень, інформує МОН.

“Зараз у профтехах триває гаряча пора, коли найбільша кількість вступників приносить документи до приймальних комісій та здає вступні випробування. Тим, хто ще не визначився з фахом або має сумніви щодо вступу, хочу зауважити: у профтесі ви маєте можливість за 1,5-3 роки отримати прикладну професію, за якою можна заробляти непогані гроші. Українські роботодавці зацікавлені брати на роботу кваліфікованих випускників, які вміють працювати із сучасним обладнанням та розуміють особливості праці на виробництві”, – підкреслила Ірина Шумік.

Вона також зазначила, що вже кілька років поспіль традиційно добре оплачуваними професіями є ті, які стосуються аграрного та будівельного секторів, а також сфери обслуговування. Також є дефіцитні професії або професії з особливими умовами праці. Вони теж мають високий рівень оплати на ринку праці.

До десятки професій з високим заробітком увійшли:

  1. Вишкомонтажник – середній рівень зарплати 20 тис. гривень;
  2. Машиніст трубовигинальної установки пересувної – 19 тис. гривень;
  3. Забійник на відбійних молотках – 17 тис. 250 гривень;
  4. Крановий електрик – 15 тис. гривень;
  5. Лицювальник-мармурник – 15 тис. гривень;
  6. Шоколадник – 15 тис. гривень;
  7. Обвалювач морепродуктів – 10 тис. гривень;
  8. Головний касир – 10 тис. гривень;
  9. Бисквітник – 9 тис. 387 гривень;
  10. Водій тролейбуса – 9 тис. 973 гривні.

“Коли ми говоримо про перспективи заробітку для випускників, то тут треба врахувати складність професії, особливості роботи та затребуваність на ринку праці. Але знову ж таки, йдеться про усереднені, офіційні показники від роботодавців, які звернулися до Служби зайнятості. У приватному секторі, де рівень зарплати може бути більш гнучким, гарний робітник може заробляти більше фахівця з вищою освітою”, – пояснила Ірина Шумік.

Ознайомитися з повним переліком середніх зарплат за професіями можна тут.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: