fbpx

"Швидка" за смс чи з сурдоперекладом: у Франківську працює сервіс для людей з порушенням слуху

Суспільство 10:15, 26.08, 2022

Люди з порушеннями слуху та мовлення у Франківську та в області можуть викликати бригаду “швидкої” за допомогою текстового повідомлення. Для цього є також сервіс Українського товариства глухих в Івано-Франківській області.

Щоб викликати медиків, потрібно або надіслати повідомлення на номер телефону +38 067 344 02 55 у Viber, Telegram чи Whatsapp, або відправити звичайне SMS-повідомлення на цей номер і вказати прізвище та ім’я, вік, адресу та причину виклику, інформують на сторінці Обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги на фейсбуці.

Відтепер люди з порушеннями слуху та мови можуть викликати «швидку» через повідомлення. Для таких прикарпатців обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф забезпечив можливість виклику бригади шляхом надсилання SMS. Також люди з порушеннями слуху та мови можуть повідомити про свій стан “швидкій” за допомогою месенджерів Viber, WhatsApp та Telegram, які працюватимуть цілодобово.

Люди також користуються сервісом УТОГ. Завдяки цій програмі вони можуть викликати всі екстрені служби за допомогою сурдоперекладачів, інформує Суспільне. Одна з них — Світлана Магас — розповідає, що разом з колегами — цілодобово на зв’язку з людьми.

“У нас є планшет. Людина, яка не чує, дзвонить на номер телефону сервісу УТОГ Івано-Франківськ. Я, як перекладач, вже зі свого телефона викликаю “швидку допомогу”, — розповідає Світлана Магас.

У центрі екстреної допомоги кажуть, що поки функцію виклику медиків за допомогою повідомлення пацієнти використовують нечасто: упродовж останнього тижня (з 18 до 25 серпня) бригаду “швидкої” за допомогою SMS викликали троє людей. Але впродовж місяця служба екстреної меддопомоги отримує до пів сотні таких викликів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: