fbpx

Сімейна лікарка із Запоріжжя працює у Франківську - приймає переселенців

Суспільство 17:43, 30.07, 2023

Анастасія Пилипенко – сімейна лікарка із запорізького села Новгородківка, що біля Мелітополя. Вона два місяці провела в окупації, а хворих приймала під конвоєм російських солдатів.

Торік Анастасія із сином та мамою дісталися до Запоріжжя, а потім у Франківськ. Трохи оговтавшись, взялася волонтерити. Разом із іншими медиками їздили по шелтерах та допомогали переселенцям. І ось вже місяць жінка працює сімейним лікарем в поліклініці Першого Добровольчого Хірургічного Шпиталю. Тут безкоштовно обслуговують військових, їхні родини та переселенців.

У поліклініці Анастасія Пилипенко працює місяць і вже має постійних пацієнтів. Більшість – вимушені переселенці. Лікарка з родини, де медична династія, розповідає журналістка Жанна Дутчак.

Анастасія Пилипенко пригадує, як росіяни прийшли до неї в кабінет і зажадали, щоби вона записала відеоролик про те, як добре під окупацією. Лікарка відмовилася. “Я не могла таке записати. Це була би зрада”, – каже вона.

Пізніше до неї регулярно навідувалися в амбулаторію, обшукували медичний пункт. “Шукали бинти зі слідами крові. Просили списки атовців. Одного разу російський військовий цілий день сидів на прийомі, – згадує лікарка. – Просто на прийомі перевіряв чоловіків, чи не поранені, які у них татуювання”.

В амбулаторії працювали ще дві медсестри. Одна з них виїхала до того, як окупанти закрили всі блокпости. Волонтери не змогли привозити чи передавати ліки. “Приходили бабусі. Таблетку ми ділили, щоби вистачило”, – пригадує медик.

Анастасія каже, що від негайного виїзду її тривалий час стримували думки про пацієнтів і лікарська відповідальність. Але коли її колегу з сусіднього села російські військові вивези в поле й наказали йти, а вони в нього постріляють, жінка наважилася. Її сім’я – старенька мама, діабетик на інсуліні, і син-школяр. Їхали важко – подолали 21 російський блокпост. Щоразу не знали, чи пропустять їх далі.

Спочатку дісталися Запоріжжя, вирішили їхати до Франківська. Тут вже були на той час знайомі медики.

“Люди, які у нас працюють, – це люди, які постраждали від війни, – каже директор Першого Добровольчого Хірургічного Шпиталю Станіслав Онищук. – Це дає мотивацію, дозволяє відчувати себе корисними і потрібними. А пацієнти, які приходять сюди, бачать в лікареві людину, яка їх розуміє”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: