fbpx

Сім’ї, які пережили досвід втрати дитини, зможуть отримати гідну підтримку

Суспільство 18:30, 07.07, 2021

З 15 липня в Україні починають діяти групи підтримки рівний-рівному для батьків, які пережили втрату дитини у вагітності, пологах або за короткий час після них, а, на жаль, це кожна 4 сім’я. Така втрата призводить до ускладненого горя, і люди потребують особливої підтримки у проживанні, хоч у соціумі тема досі табуйована.

Групи підтримки – спеціально навчені волонтери, які також мали досвід втрати, прожили горе та готові допомагати іншим. В травні та червні навчання пройшло 20 волонтерів – ведучих з різних міст Україні за підтримки MH4UA. У навчання були і етичні аспекти підтримки, і специфіка проживання горя після втрати. Всі ведучі також брали участь у групах.

Групи відбуватимуться раз на місяць, участь у них є безкоштовною. Загалом по Україні буде 10 таких онлайн-груп, одна з яких буде підтримувати жінок на шляху до наступної вагітності після втрати, інша ж – націлена на допомогу у проживанні горя.

 “Я травматерапевт і, коли працюю з людьми, що пережили втрату, відчуваю, як їм бракує додаткової підтримки. Формат «рівний рівному» працює не лише завдяки тому, що ведучі самі мали досвід втрати. В таких групах немає ієрархії, що дозволяє учасникам сформувати особливу довіру один до одного. «Своїй людині» легше ставити «незручні питання». Людині в горі здається, що все життя проходить начебто «за стіною». У форматі «рівний рівному» підтримка йде «зсередини», «з цього боку стіни». Таку допомогу легше прийняти», – розповіла Ксенія Віттенберг, тривмтерапевт, тренерка ведучих груп підтримки.

Для батьків групи є конфіденційними.

Контактна інформація:

Наталія Сениця, співзасновниця організації «Опіка ангела», 0680681778

Світлана Максюта, ініціаторка проекту, 0504440599 Info@angelscare.org.ua

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: